Rynek wtórny w trudnej sytuacji

Rynek wtórny w trudnej sytuacji
Możliwość komentowania Rynek wtórny w trudnej sytuacji została wyłączona, 23/01/2012, przez␣, w␣mieszkania, mieszkaniowe

Zazwyczaj początek roku to okres zastoju na rynku nieruchomości. Tym razem nie jest inaczej. Co więcej, w związku ze zmianami w sposobie udzielania kredytów hipotecznych i pesymistycznymi informacjami o gospodarce, nie widać szans na ożywienie. W szczególnie trudnej sytuacji jest rynek wtórny. Ilość ofert sprzedaży w serwisie Szybko.pl utrzymuje się od pół roku na poziomie około 55 tysięcy. Minimum 13% ogłoszeń sprzedaży to mieszkania kupowane w 2008 roku i później, w dużej mierze za kredyt we franku szwajcarskim Sprzedający już w 2011 roku obniżyli ceny ofertowe, a na skutek wzrostu kursu franka zobowiązania kredytowe wielu właścicieli są nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych wyższe niż pierwotna kwota kredytu w złotych. Trudno im będzie  w dalszym ciągu obniżać ceny i sprzedać mieszkanie ze stratą.

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.