Ruszyła rewitalizacja linii Katowice-Chorzów Batory

Ruszyła rewitalizacja linii Katowice-Chorzów Batory
Możliwość komentowania Ruszyła rewitalizacja linii Katowice-Chorzów Batory została wyłączona, 08/04/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, Katowice, PKP, śląskie

Dzisiaj ruszyła rewitalizacja odcinka linii kolejowej nr 137 z Katowic do Chorzowa Batorego. Jest to część połączenia Gliwice-Katowice.

Pierwsze korekty zmiany rozkładu jazdy obowiązują od dziś do 13 czerwca. Na razie tylko pociągi odjeżdżające z Katowic do Gliwic o godz. 8.53 i 23.07 oraz pociąg z Gliwic dojeżdżający do Chorzowa Batorego o godz. 23.01 zostaną na remontowanym odcinku zastąpione autobusami. Szczegółowe informacje mają być podawane na stacjach i przystankach oraz przez kierowników pociągów.

Remont odcinka między Katowicami a Chorzowem Batorym prowadzić będzie spółka ZUE. Przewidziane umową prace obejmą wymianę torów i sieci trakcyjnej na długości ok. 10,5 km, wymianę łącznie siedmiu rozjazdów, wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym, przebudowę urządzeń oświetleniowych i konserwację oraz naprawy 18 obiektów inżynieryjnych.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.