Rusza budowa najwyższego budynku świata

Rusza budowa najwyższego budynku świata
Możliwość komentowania Rusza budowa najwyższego budynku świata została wyłączona, 23/07/2013, przez␣, w␣Azja, biurowe, Headline, komercyjne, marketing nieruchomości, świat

W mieście Changsha w chińskiej prowincji Hunan rozpoczęto budowę najwyższego na świecie drapacza chmur. Wieżowiec ma powstać w zaledwie trzy miesiące.

Sky City będzie miał 838 m wysokości, o 8 metrów więcej niż Burdż Chalifa w Dubaju, obecnie najwyższy wieżowiec świata.

Obiekt ma zostać zbudowany w zawrotnym tempie trzech miesięcy, cztery miesiące zajmie przygotowanie prefabrykatów. Całość zostanie wykończona do kwietnia 2014 roku. Koszt inwestycji to 9 mld juanów (1,11 mld euro).

Tak szybka budowa ma być możliwa za sprawą prefabrykatów, które dostarczone na miejsce budowy będzie trzeba tylko połączyć ze sobą. Budzi ona zaniepokojenie, jednak jej twórcy uważają, że będzie ona odporna na trzęsienie ziemi o sile 9.

Zobacz: 15 najwyższych apartamentowców świata

Nazwa budynku nie jest przypadkowa, ponieważ wieżowiec w rzeczywistości będzie mieścić małe miasto. W środku ma mieć siedzibę pięć szkół, restauracje, biura, hotel i szpital. Powstaną również liczne lądowiska dla helikopterów. W liczącym 220 pięter budynku zamieszka kilkanaście tysięcy osób.

Źródło:

https://www.forbes.pl

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.