Rusza budowa Gdański BC

Możliwość komentowania Rusza budowa Gdański BC została wyłączona, 27/06/2012, przez␣, w␣Uncategorized

Po pięciu miesiącach od zakupu gruntu oraz po przeprowadzonym postępowaniu proceduralnym ruszają prace budowlane w najnowszej inwestycji firmy HB Reavis Poland realizowanej w Polsce – Gdański Business Center przy ulicy Inflanckiej 3, w Warszawie. Wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy obiekt planowane jest wiosną 2013 roku.

Gdański Business Center - nowa inwestycja HB Reavis

Gdański Business Center - nowa inwestycja HB Reavis

Nowy projekt HB Reavis zakłada budowę wysokiej klasy kompleksu budynków biurowych. Inwestycja z uwagi na swoją złożoność, będzie realizowana w dwóch fazach. Pierwsza z nich, w której prace właśnie się rozpoczynają, zakłada budowę 17-kondygnacyjnego budynku „A”, o planowanej powierzchni blisko 32 000 m2 oraz mniejszego, składającego się z 9 kondygnacji budynku „B” o powierzchni 17 000 m2. Planowany termin oddania do użytku obu budynków to drugi kwartał 2014 roku. Termin rozpoczęcia realizacji drugiej fazy inwestycji, nie jest jeszcze ustalony i będzie zależał od postępów w wynajmie obiektów fazy pierwszej. Całkowita powierzchnia najmu projektu wyniesie ok. 95 000 m2.

„Gdański Business Center będzie wyjątkowym obiektem w naszym polskim portfolio budynków biurowych. Dzięki unikalnej lokalizacji na przecięciu wielu szlaków komunikacyjnych Warszawy, stworzy bardzo atrakcyjną ofertę dla potencjalnych najemców” – powiedział Stanislav Frnka, Country CEO, HB Reavis Poland. „Inwestycja przy ul. Inflanckiej, dołącza do biurowca Konstruktorska BC, jako drugi projekt realizowany obecnie przez naszą firmę w Warszawie. Liczymy, że nasze kolejne projekty ruszą niebawem” – podsumowuje Stanislav Frnka.

Gdański Business Center - nowa inwestycja HB Reavis

Gdański Business Center - nowa inwestycja HB Reavis

Gdański Business Center, zgodnie z przyjętą przez HB Reavis strategią będzie spełniał najwyższe standardy komfortu (biurowiec klasy A), a także normy ekologiczne wyznaczane przez certyfikację BREEAM. To co wyróżni tę inwestycję na tle innych kompleksów biurowych w Warszawie to unikalna lokalizacja – zaledwie 60 metrów od wejścia do stacji metra Dworzec Gdański, przy skrzyżowaniu ulic Andersa i Słomińskiego. Dzięki temu łatwy dojazd będą miały osoby dojeżdżające również środkami komunikacji publicznej – tramwajami, autobusami, metrem i pociągiem. Dzięki takiemu umiejscowieniu oraz bliskości m.in. C.H. Arkadia, Gdański BC będzie jedną z najlepszych lokalizacji biurowych w Warszawie.

Budynki kompleksu GBC będą odznaczały się odważną i efektowną architekturą. Wielkość i układ powierzchni na piętrze będą umożliwiały dowolne zaaranżowanie powierzchni biura. Autorem projektu architektonicznego jest biuro E&L Architects.

Omnie HB Reavis

Grupa HB Reavis jest międzynarodowym deweloperem nieruchomości komercyjnych z główną siedzibą w Luksemburgu, który działa w 5 krajach – na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Chorwacji i w Czechach. Od czasu utworzenia w 1993r., Grupa z sukcesem zrealizowała projekty w segmentach biurowym, handlowym i logistycznym o powierzchni łącznej ponad 600 000 m2. HB Reavis obecnie zatrudnia 380 profesjonalistów, rozwijając i zarządzając aktywami o łącznej wartości 1,4 miliarda euro oraz utrzymując silną pozycję finansową z kapitałem własnym przekraczającym 900 milionów euro. Spółka prowadzona jest w oparciu o zintegrowany model biznesu obejmujący działalność deweloperską, generalne wykonawstwo, oraz zarządzanie nieruchomościami. Więcej informacji na www.hbreavis.com.