Ruda Śląska sprzedaje nieruchomości

Ruda Śląska sprzedaje nieruchomości

Samorząd Rudy Śląskiej zamierza w tym roku sprzedać 117 nieruchomości pod budowę domów i mieszkań, 23 działki pod produkcję, handel i usługi, a także 25 lokali mieszkalnych.

W 2012 r. miasto zarobiło 9,2 mln zł ze sprzedaży 68 nieruchomości. Wiceprezydent miasta zachęca do brania udziału w przetargach, gdyż, jak zapewnia, region od lat jest jednym z najbardziej atrakcyjnych jeśli chodzi o inwestycje. Przez Rudę Śląską przebiega autostrada A4 oraz Drogowa Trasa Średnicowa.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Przemysław Noparlik (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.

2 komentarze

  1. 30 stycznia, 2013 5:05

    Kto powiedział że nie ma kasy;) Odcinek do węzła z ul.1 Maja, oraz estakadę od węzła Wirek poprzez przejazd kolejowy mają rozpocząć już w przyszłym roku, w tym roku dali już kasę na wykupy gruntów, a prace projektowe są prowadzone na całym odcinku. No popatrz, jak się człowiek na chwilę wyłączy i takie niespodziewajki go sięgają 😉 A nie było tam jakichś perturbacji w stylu, nie chcemy go budować póki Zabrze swojego odcinka nie zrobi, bo cały ruch będzie szedł przez naszą ukochaną Rudę Śląską?

  2. 29 stycznia, 2013 19:13

    Miasto jest dobrze skomunikowane z innymi miejscowościami regionu. Przez Rudę Śląską przebiega Drogowa Trasa Średnicowa oraz autostrada A-4. Są tu również dwa dworce kolejowe: Ruda i Chebzie, położone na linii kolejowej Wrocław – Kraków.