Rozkład mieszkania /fragment książki/

Rozkład mieszkania  /fragment książki/
Możliwość komentowania Rozkład mieszkania /fragment książki/ została wyłączona, 30/05/2011, przez␣, w␣apartamenty, domy, kredyty, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, porady, prawo

Kolejny fragment książki „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie” autorstwa Jacka Chołoniewskiego. Książkę tę można kupić na www.JakKupicMieszkanie.net . Użytkownicy portalu abcNieruchomości do każdej zamówionej książki otrzymają oryginalny prezent – płaską lupę o formacie karty kredytowej w estetycznym pokrowcu. Aby otrzymać ten prezent należy podać przy zakupie kod promocji: ABC.

Bardzo ważną cechą każdego mieszkania jest sposób, w jaki jego powierzchnię podzielono na poszczególne pokoje oraz na kuchnię, łazienkę i przedpokój. W skrócie mówimy o rozkładzie mieszkania. Mieszkanie o dobrym rozkładzie, to mieszkanie rozkładowe. Jeśli do jakiegoś pokoju można dojść tylko przechodząc przez inny pokój (tak zwany pokój przechodni lub amfilada), to w małych, dwu– lub trzypokojowych mieszkaniach jest to wada. Najlepszy rozkład mają zazwyczaj mieszkania zajmujące obszar zbliżony do kwadratu. Generalnie im bardziej obszar ten odbiega od tego kształtu, tym trudniej zaprojektować dobry rozkład. Rozkład mieszkania można czasem zmienić. Wymaga to jednak znacznych nakładów finansowych i nie zawsze jest możliwe, bo nie każdą ścianę w mieszkaniu można przesunąć lub wyburzyć.

Tagi:␣
adEstymatorfront

Omnie Jacek Chołoniewski

Niezależny analityk i dziennikarz ekonomiczny. Były pracownik naukowy PAN i UW, doktor nauk fizycznych. Dyrektor generalny wydawnictwa Estymator.