Rozbudują Muzeum Narodowe?

Rozbudują Muzeum Narodowe?
Możliwość komentowania Rozbudują Muzeum Narodowe? została wyłączona, 17/09/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Jak zapowiada minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska, miasto ma w planach rozbudowę Muzeum Narodowego. Placówka ma za mało miejsca na eksponowanie m.in. dzieł XX-wiecznego designu.

Jak ocenia Omilanowska: – Potrzeba tej rozbudowy to temat, który nie pojawiał się do tej pory w mediach. A przecież Muzeum Narodowe w Warszawie to placówka o najbogatszej kolekcji jeżeli chodzi o liczbę wpisów inwentaryzacyjnych, a dysponuje nieproporcjonalnie niewielką powierzchnią wystawienniczą w stosunku do faktycznych potrzeb.

W ramach rozbudowy miałby powstać nowy budynek. Placówka posiada prawa własności do terenu między Muzeum Narodowym a ul. Książęcą.

Jak dodaje minister: – To, co widzimy na wystawie to ułamek. Nie mamy możliwości zobaczenia dobrej wystawy rzemiosła artystycznego. Woła o pomstę do nieba, że nie pokazujemy ludziom osiągnięć XX-wiecznego polskiego designu, którego kompletną kolekcję mamy w muzealnych magazynach.

Sprawdź aktualne ceny mieszkań i domów w Warszawie

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Photo by Muzeum Narodowe w Warszawie (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.