Rozbudowa ulicy Woronicza

Możliwość komentowania Rozbudowa ulicy Woronicza została wyłączona, 18/05/2011, przez␣, w␣infrastruktura, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

W chwili obecnej ul. Woronicza kończy się na wysokości ul. Etiudy Rewolucyjnej. Dalej znajdują się tory kolejowe i ul. 1 Sierpnia. Od dawna noszono się z pomysłem przedłużenia ulicy. Najłatwiejszym rozwiązaniem byłby wiadukt.

Okazało się jednak, że ze względu na budowę trasy NS jest to niewykonalne.  Z tego powodu, pomysł wiaduktu zastąpiono propozycją kładki dla pieszych.

Pierwszym krokiem w stronę udrożnienia ruchu w tym miejscu byłoby wybudowanie nowej drogi. W trakcie planowania zauważono jednak, że prawdopodobnie będzie ona musiała przechodzić przez prywatne osiedle. Z tym z kolei nie zgadza się deweloper, motywując to negatywnym wpływem na życie okolicznych mieszkańców.

Szczegółowe decyzje mają zostać przedstawione w planie zagospodarowania, obejmującym Marinę Mokotów. Ten z kolei jest przygotowywany przez miasto od zeszłego roku.

 

Źródło: warszawa.gazeta.pl

Photo by Beax (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.