Rewolucja w hotelu Novotel Poznań Centrum

Rewolucja w hotelu Novotel Poznań Centrum
Możliwość komentowania Rewolucja w hotelu Novotel Poznań Centrum została wyłączona, 06/07/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, drogi, Poznań

W jednym z najbardziej reprezentacyjnych i znanych hoteli w Poznaniu, Novotel Poznań Centrum, zakończył się kolejny etap modernizacji. Goście obiektu mogą skorzystać teraz z odnowionego lobby, recepcji i części pokoi, a także z nowo wybudowanego podjazdu. Łączny koszt prac wyniósł blisko 2 mln PLN, a za modernizację wnętrz odpowiedzialna była pracownia projektowa Tremend.

????????????????????????????????????Stolica Wielkopolski jest znaczącym ośrodkiem gospodarczym, targowym i turystycznym kraju. Dysponuje rozbudowanym zapleczem hotelowym. Z analizy danych zebranych przez Urząd Statystyczny w Poznaniu w 2014 r. wynika, że zajmuje on 4. miejsce wśród miast w Polsce pod względem posiadanej bazy hotelowej (67 obiektów dysponujących łącznie 7,3 tys. miejscami noclegowymi). Lepsze wyniki odnotowano jedynie  w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. Największym hotelem jest tu właśnie Novotel Poznań Centrum, który od niespełna 40 lat zaprasza gości do swoich wnętrz. Od trzech natomiast sukcesywnie przechodził modernizacje, by nadal pełnić rolę najchętniej odwiedzanego hotelu stolicy Wielkopolski.

Novotel Poznań Centrum zmienia się od jakiegoś czasu, aby stanowić pierwszy wybór gości biznesowych, jak i turystycznych, którzy poszukują lokalizacji w samym centrum miasta oferującej odpowiedni standard. Nieuniknione w tym procesie są modernizacje oraz udoskonalenia techniczne i technologiczne. Wszystkie renowacje prowadzone w hotelu i jego otoczeniu wynikają z troski o naszych gości. Chcemy być jeszcze bliżej nich, oferować usługi i poziom komfortu, jakiego oczekują” – podkreśla Loretta Neufeldt, dyrektor hotelu Novotel Poznań Centrum.

Pracę przy modernizacji hotelu Novotel Poznań Centrum postanowiono podzielić na etapy. W pierwszym z nich w 2012 roku prace prowadzone były w lobby i recepcji. W tym roku przyszła kolej na zmiany w: restauracji, części pokoi, korytarzy, studiu fitness, w kąciku „Kids corner” oraz na budowę nowej drogi wzdłuż obiektu, która połączyła ulice: Kościuszki z Królowej Jadwigi. Teraz znajduje się tu podjazd dla samochodów, taksówek i autokarów, a samo wejście dla gości hotelu zlokalizowane jest bliżej recepcji.

Restauracja na NOVO

????????????????????????????????????Podobnie jak w innych hotelach Novotel w Polsce, także w Poznaniu w restauracji został wprowadzony koncept gastronomiczny NOVO2. Inspirujący nastrój zapewnia zaaranżowane w sposób niestandardowy wnętrze oraz międzynarodowa kuchnia. Jest ona jednocześnie odzwierciedleniem najnowszych trendów kulinarnych, proponując gościom świeże i proste połączenia smakowe. Projekt opiera się na 3 wartościach: VITALITY – zorientowanej na wdrażaniu w hotelach Novotel rozwiązań prozdrowotnych i w duchu poszanowania środowiska naturalnego, CONNECT-AINMENT – swobodnej i w pełni komfortowej atmosferze, oraz IMAGINATION – podkreślającej design nowocześnie zaprojektowanych wnętrz. Dominują tu kolory biały i czarny oraz drewniane elementy. Przytulności dodają podświetlane ścienne panele. Światło to motyw łączący restaurację z częścią wypoczynkową i barem.

Przytulne pokoje

????????????????????????????????????Zmodernizowanych zostało także 90 pokoi oraz prowadzące do nich korytarze na 8. piętrach. Na ścianach korytarzy pojawiły się szklane tablice informacyjne oraz nowa, jasna wykładzina. Pokoje typu Inspiration nabrały świeżego wyglądu, dzięki wykładzinie w pasy oraz białym dodatkom i pomysłowym dekoracjom, jak duże lustro w białej ramie, lampa, designerski fotel czy fototapety z cytatami na ścianach przy łóżku. Utrzymane są one w ciepłej, brązowo-beżowej kolorystyce, która pomoże zrelaksować się gościom po ciężkim dniu pracy. Dla żyjących zdrowo i aktywnie, hotel dysponuje studiem fitness, które także nabrało nowych barw. Nowa aranżacja i energetyczny pomarańczowy kolor ścian z pewnością zachęcą do porannego treningu.

Kolorowo dla dzieci

Marka Novotel nie zapomina o swoich najmłodszych gościach. Zapewnia rodzinom wszystko, czego im trzeba, by czuły się w hotelu komfortowo. W programie Family&Novotel na dwoje dzieci do 16 roku życia, które dzielą pokój z rodzicami czeka bezpłatny nocleg i śniadanie. Jeżeli wolą one mieszkać oddzielnie rodzice dostaną na drugi pokój aż 50% zniżki. W każdym hotelu Novotel specjalnie dla dzieci zaaranżowane są nowoczesne i pełne kolorów miejsca zabaw usytuowane w hotelowym lobby, wyposażone w funkcjonalne mebelki oraz zabawki edukacyjne. Na najmłodszych gości w „Kids corner” czeka znany z bajek Barbapapa, a dla trochę starszych dostępne są konsole Xbox 360. W ramach modernizacji w kąciku dla dzieci w Novotel Poznań Centrum pojawiły się wesołe naklejki na ścianach, które z pewnością umilą czas zabawy najmłodszym gościom hotelowym.

Obiekt  położony jest w centrum miasta, zaledwie 500 m od dworca PKP, naprzeciwko Starego Browaru, w pobliżu Starego Rynku oraz terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Oferuje 480 klimatyzowanych pokoi z bezpłatnym dostępem do Internetu i telewizją satelitarną. Na terenie hotelu znajdują się w pełni wyposażone sale konferencyjne na 900 osób i prestiżowy Business Lounge dla gości korporacyjnych i VIP-ów.

Omnie Piotr Sutkowski