Rewolucja na rynku mieszkaniowym.

Rewolucja na rynku mieszkaniowym.
Możliwość komentowania Rewolucja na rynku mieszkaniowym. została wyłączona, 05/10/2017, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, Headline, wynajem

Państwo największym deweloperem w Polsce

Państwo może zostać największym deweloperem krajowym, wpływa na to duży zasób gruntów pod inwestycje należących do Skarbu Państwa, a także niskie ceny budowy lokali mieszkalnych. Mają się mieścić w przedziale 1,7-2,5 tys / m. kw.

Warunkiem umożliwiającym osiągnięcie takich cen są jednak niskie marże dla deweloperów. W przypadku programu Mieszkanie Plus musieli by się zgodzić na 8-10%. Chociaż nie jest to wysoki procent chętnych na wybudowanie mieszkań na wynajem przybywa. Zgadzają się na m.in. takie warunki, ponieważ ma być to współpraca z jednostką rządową co pozwala wykluczyć niektóre koszty, takie jak chociażby reklama.

Firmą podejmującą współpracę z rządowym programem jest spółka HM Inwest SA.

Jej prezes zaznacza, iż aby wybudowanie lokali było możliwe tak niskim kosztem musi zostać skrócony proces budowy. Dodaje również, że dzięki programowi Mieszkanie Plus może zmienić się pozycja Polski w liczbie mieszkań przypadających na jednego mieszkańca – obecnie jest to jedno z ostatnich miejsc w Europie.

Również Polski Holding Nieruchomości chciałby podjąć się wpółtworzenia powyższego projektu.

Obecna sytuacja na rynku 

Dobra passa deweloperów trwa, od początku 2017r. wprowadzili na rynek nieruchomości ponad 33,5 tysiąca mieszkań. Są więc odnotowywane kolejne rekordy.

 

Na podstawie artykułu: ,,Nadchodzi mieszkaniowa rewolucja” – https://www.msn.com/en-us/news/lifestylesmartliving/nadchodzi-mieszkaniowa-rewolucja/ar-AAsMh0d

 

Omnie Jolanta Buczyńska

Jestem studentką Politechniki Warszawskiej. Współpracuje z szybko.pl od lipca 2017 roku.