Rekordowy wynik w historii Home Brokera – ponad 1100 transakcji zawartych w miesiąc

Możliwość komentowania Rekordowy wynik w historii Home Brokera – ponad 1100 transakcji zawartych w miesiąc została wyłączona, 09/10/2012, przez␣, w␣marketing nieruchomości, mieszkaniowe, nieruchomości

Wrzesień był rekordowym miesiącem w pięcioletniej historii Home Brokera. Po raz pierwszy firma pośredniczyła w ponad 1100 transakcjach kupna-sprzedaży nieruchomości. Rekord padł też w sprzedaży mieszkań deweloperskich. Skuteczna współpraca z deweloperami, intensyfikacja działań sprzedażowych oraz wygasający program „Rodzina na swoim” sprawiły, że za pośrednictwem Home Brokera nabywcy kupili we wrześniu aż 557 takich nieruchomości.

Aż o 49% wzrosła we wrześniu liczba umów kupna-sprzedaży mieszkań deweloperskich zawartych za pośrednictwem Home Brokera. – Ubiegły miesiąc był absolutnie wyjątkowy w historii firmy. Założyliśmy co prawda, że sprzedamy więcej mieszkań na rynku pierwotnym niż w sierpniu, ale osiągnięty wynik pobił nasze oczekiwania – mówi Damian Milibrand, prezes Home Brokera. We wrześniu Home Broker pośredniczył w podpisaniu 557 umów, których przedmiotem były mieszkania deweloperskie, a w sierpniu – 374.

Większa efektywność

W całym III kwartale 2012 r. Home Broker pośredniczył w sprzedaży 1276 mieszkań deweloperskich. Daje to średnią miesięczną sprzedaż na poziomie 425 lokali. Dla porównania, w całym pierwszym półroczu br. sprzedaż za pośrednictwem spółki wyniosła 1666 mieszkań, co daje średni wynik miesięczny na poziomie 277 lokali. Warto zauważyć, że sprzedaż zrealizowana w III kwartale przez Home Brokera odpowiada ok. 75% łącznej sprzedaży mieszkań odnotowanej przez spółki deweloperskie notowane na GPW (według wstępnych szacunków deweloperzy giełdowi znaleźli w III kwartale nabywców w sumie na ok. 1700 lokali).

Według Damiana Milibranda, zmieniona w drugiej połowie ub. r. strategia firmy, zakładająca silną koncentrację na rynku pierwotnym, zdała egzamin. – Wszyscy mówią dziś o kryzysie, a nawet zapaści na rynku mieszkaniowym, a my świętujemy historyczny rekord. Nie byłoby to możliwe, gdybyśmy w ub. r. nie postawili bardzo mocno na budowanie relacji z deweloperami – ocenia. Na współpracę z deweloperami składają się m.in. stworzenie w Home Brokerze supermarketu nowych mieszkań, a także autorski program trader, polegający na zakupie od deweloperów pakietu mieszkań po obniżonej cenie. – Będąc pośrednikiem czy brokerem możemy korzystać z narzędzi sprzedażowych, które są poza zasięgiem spółek budujących mieszkania, a jednocześnie nie ponosimy ryzyka projektu  inwestycyjnego. To daje nam silną przewagę na rynku – mówi Monika Pietruszewska, członek zarządu i jednocześnie dyrektor sprzedaży w Home Brokerze.

Wysoki udział w rynkach lokalnych

Ciekawie prezentują się też statystyki dotyczące wyników osiągniętych w poszczególnych miastach. W Warszawie we wrześniu Home Broker pośredniczył w sprzedaży 190 mieszkań, we Wrocławiu – 157 lokali, w Krakowie 74, a w Poznaniu – 55. Gdyby wyniki te odnieść do średniej miesięcznej liczby oddawanych do użytkowania mieszkań w tych miastach (określonych na podstawie danych GUS za okres od początku 2004 r. do czerwca 2012 r.) i na tej podstawie oszacować udział Home Brokera w rynku, to okazałoby się, że we Wrocławiu wyniósłby on aż 64%(dwa na trzy nowe mieszkania sprzedane przy udziale Home Brokera), w Poznaniu byłoby to 30% (prawie co trzeci nowy lokal sprzedany przez Home Brokera), w Warszawie 21%, a w Krakowie 19%.

Wsparcie ze strony programu „Rodzina na swoim”

Rekordowy wynik Home Brokera za wrzesień to także rezultat umiejętnego wykorzystania wygasającego programu „Rodzina na swoim”. – Był on dla nas kartą przetargową, zarówno w negocjacjach z deweloperami odnośnie cen udostępnianych nam mieszkań, jak również w rozmowach z klientami – podsumowuje Monika Pietruszewska. W przypadku aż 70% transakcji wynegocjowane z deweloperami ceny umożliwiły klientom skorzystanie z programu dopłat do kredytów. – To ogromny sukces uwzględniając to, jak bardzo oddalone są w wielu miastach ceny rynkowe od limitów warunkujących skorzystanie z programu – mówi szef sprzedaży.

Bardzo udany kwartał

W sumie we wrześniu za pośrednictwem Home Brokera zawarto 1101 transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości. Jest to najlepszy wynik w historii firmy. Gdyby wszystkie zawarte umowy dotyczące rynku pierwotnego znalazły potwierdzenie w fakturach, oznaczałoby to wzrost o jedną trzecią (dokładnie o 33%) względem września 2011 roku. W sumie w trzecim kwartale br. Home Broker pośredniczył w 3051 transakcjach kupna-sprzedaży nieruchomości, co jest wynikiem o 21% lepszym niż przed rokiem.

Home Broker posiada obecnie 71 placówek zlokalizowanych w 41 miastach. Do końca roku zamierza rozpocząć działalność w kolejnych 7 miastach i zwiększyć liczbę oddziałów do 80. Poza działalnością związaną z pośrednictwem na rynku nieruchomości mieszkaniowych, firma zajmuje się też pośrednictwem finansowym. Home Broker należy do giełdowej spółki Open Finance.

Omnie Jerzy Węglarz

PR Manager w Home Broker. Zajmuje się administrowaniem działań Public Relations w dziale analiz i komunikacji. Jest absolwentem uczelni Łazarskiego w Warszawie, część studiów spędził na Athens University of Economics and Business.