Pro Defense 2016 w EXPO Mazury

Pro Defense 2016 w EXPO Mazury
Możliwość komentowania Pro Defense 2016 w EXPO Mazury została wyłączona, 09/05/2016, przez␣, w␣Uncategorized

Pro Defense 2016 w EXPO Mazury

Pro Defense to wyjątkowe wydarzenie, łączące w sobie m.in. Targi Proobronne, Kongres Organizacji Proobronnych z Polski i państw członkowskich NATO. Ponadto wszyscy odwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach, szkoleniach czy prezentacjach.  To pierwsze spotkanie o takim charakterze zarówno w Polsce jak i w Europie. Odbędzie się 2-5 czerwca 2016 roku w Centrum Targowo Konferencyjnym EXPO Mazury w Ostródzie.

Pro Defense 2016 odbędzie się tuż przed zaplanowanym na lipiec 2016 roku szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO) w Warszawie. Odbywający się w ramach Pro Defense Kongres Organizacji Proobronnych można uznać za swoiste preludium do Szczytu.

O Pro Defense

Wydarzenie poświęcone będzie szeroko pojętej obronie terytorialnej. Jest ono skierowane do wszystkich obywateli, a zwłaszcza tych, dla których ważne jest bezpieczeństwo Polski.  Głównymi adresatami są zatem  stowarzyszenia paramilitarne, organizacje proobronne i klasy mundurowe. Pro Defense ma pokazać, jak liczne są tego typu formacje oraz jak ogromną rzeszę ludzi skupiają. Ideą Targów i Kongresu Organizacji Proobronnych jest również wymiana informacji i doświadczeń oraz wypracowanie skutecznego modelu funkcjonowania systemu proobronnego w obecnej sytuacji geopolitycznej.

W  swej formule wydarzenie będzie okazją do prezentacji sprzętu i wyposażenia, odpowiadającego najwyższym standardom w ramach zwalczania zagrożeń, zapobiegania ich skutkom i niesienia pomocy ofiarom. Wystawcami na Pro Defense będą najwięksi producenci uzbrojenia, specjalistycznego sprzętu szkoleniowego, logistycznego, komunikacyjnego, ratowniczego i zapewniającego bezpieczeństwo osobiste, a także z innych dziedzin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obrony cywilnej. Dodatkowo można prezentowana będzie oferta firm związanych z survivalem i outdoorem.

Jednym z najważniejszych elementów Pro Defense jest wspomniany Kongres Organizacji Proobronych, działających zarówno na terenie Polski, jak i w państwach NATO. Jego celem jest wypracowanie najbardziej odpowiedniego dla naszego kraju systemu obrony terytorialnej.

Częścią składową Pro Defense będą także szkolenia, konferencje, spotkania, kursy i warsztaty poświęcone działaniom obrony terytorialnej i cywilnej, a także liczne pokazy i prezentacje najnowocześniejszego sprzętu oraz wyszkolenia różnych służb.

Lokalizacja

Tak wielki rozmach Pro Defense możliwy jest dzięki strukturze  Expo Mazury.. Poszczególne składowe wydarzenia rozlokowane będą  zarówno w ogromnych halach wystawienniczych, jak również w nowoczesnych pomieszczeniach prezentacyjnych, a także doskonale wyposażonych salach konferencyjnych. Ogromne znaczenie dla organizacji tego przedsięwzięcia ma także umiejscowienie Expo Mazury – w niewielkiej odległości znajduje się poligon, koszary, a nawet jezioro, które podczas Pro Defense stanie się sceną dla pokazów militarnych. Niebagatelną rolę odgrywa także lokalizacja obiektu znajduje się on u zbiegu tras S7 i S16, w połowie drogi między Warszawą a Gdańskiem.

Pro Defense, jako pierwsze wydarzenie tego typu na skalę europejską, ma na celu  uświadomienie społeczeństwu, jak silnym orężem w obronie Polski jest zjednoczona i świadoma swojego istnienia obrona cywilna, działająca w oparciu o doskonałe wyposażenie i odpowiednie szkolenie.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu Pro Defense można znaleźć na stronie internetowej: https://pro-defense.pl/ .

 

***

O Expo Mazury S.A.

Expo Mazury S.A. to mieszczący się w Ostródzie jeden z najnowocześniejszych obiektów targowo-konferencyjnych w Europie i drugi co do wielkości w Polsce. Od powstania w 2013 roku, obiekt zanotował ponad 150% wzrost liczby organizowanych wydarzeń. Do dyspozycji jest 50 000 m2 całkowitej powierzchni z 40 798 m2 powierzchni wystawienniczej umożliwiającej pomieszczenie ekspozycji mających do 19,3 m wysokości. Posadzka ma nośność do 2 039kg/m2, konstrukcja sufitu pozwala na podwieszenie elementów o wadze całkowitej niemal 200 ton, nowoczesny system klimatyzacji i wentylacji hal oraz najnowsze urządzenia multimedialne umożliwiają zorganizowanie najbardziej wymagających wydarzeń. Działająca od 2013 roku Expo Mazury S.A. gości rokrocznie coraz większą liczbę targów i konferencji branżowych. Najbardziej popularne to Międzynarodowe Targi Meblowe, Asia Trade Know-How, Pro Defense, Mazury HoReCa Festiwal Smaków czy Hubertus Arena. Expo Mazury S.A. przyznaje własną nagrodę dla najlepszych produktów targowych Żagiel Rozwoju.

Więcej informacji na stronie: www.expomazury.pl

Omnie Piotr Sutkowski