Poznaj uroki Koninka

Poznaj uroki Koninka
Możliwość komentowania Poznaj uroki Koninka została wyłączona, 30/06/2015, przez␣, w␣budownictwo, MdM, mieszkania, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

Czy można zakochać się w swoim przyszłym mieszkaniu? Z pewnością Tak. Zwłaszcza jeżeli same walory osiedla i jego lokalizacja otwierają przed nami zupełnie nowe możliwości. Tak jest w podpoznańskim Koninku, które uroki sielskiego, podmiejskiego życia oferuje zaledwie kilkanaście minut drogi od Poznania. Tu właśnie powstaje osiedle Nowe Koninko II, realizowane przez firmę Skaland.

Nowe Koninko II_001

Mieszkanie pod miastem ma swoje uroki, zwłaszcza jeżeli mamy szansę wprowadzić się na osiedle z charakterem. Taki jest właśnie kompleks mieszkaniowy, który obecnie powstaje przy ul. Pisarskiej w Koninku. W nowoczesnych, trzypiętrowych budynkach zaprojektowano mieszkania parterowe o powierzchni 62 mkw. z ogrodami wielkości nawet 250 mkw. oraz mieszkania 74 i 93 metrowe z przestronnymi tarasami. To co jednak wyróżnia Nowe Koninko II od pozostałych osiedli, to przemyślana architektura i nowatorskie rozwiązania przestrzenne. Przy realizacji inwestycji deweloper kładzie nacisk na wykorzystanie naturalnych materiałów jak kamień czy szwedzkie drewno świerkowe oraz na wysoką jakość surowców – stąd zastosowanie szwedzkiej blachy z 30-letnia gwarancją. Wszystko po to by podkreślić walory przyrodnicze okolicy i podmiejski charakter inwestycji. Ważną rolę w architekturze osiedla odgrywają przeszklenia. W Nowym Koninku II zastosowano panoramiczne okna, a także szklane balustrady tarasów, które wpuszczają jeszcze więcej światła na taras i do mieszkania. Uroki osiedla firmy Skaland w Koninku podkreślać będzie również spójna mała architektura inwestycji, w tym ogrodzenia wykonane z paneli metalowych i kamienne gazony. To dopiero początek całej listy powodów, dla których warto się tu wyprowadzić. Kolejnym argumentem jest to, że bliska okolica oferuje pełną infrastrukturę. Kilkadziesiąt metrów od drugiego etapu osiedla znajduje się najbliższy sklep spożywczy. Po większe zakupy możemy udać się do pobliskich Kamionek, gdzie znajduje się Galeria Handlowa Mini z apteką i supermarketem. W tej miejscowości znajdziemy również kościół i przychodnię. Warto też przypomnieć, że w Kamionkach powstaje najnowocześniejszy w Gminie Kórnik kompleks szkolno-przedszkolny, który już na jesień otworzy swoje podwoje dla pierwszych uczniów.

Nowe Koninko II_002
Okolice Koninka to przede wszystkim tereny zielone i wiele osób uważa to za niekwestionowany atut tej lokalizacji. Urokliwe sąsiedztwo oferuje wiele form aktywnego wypoczynku. W pobliskim Kórniku znajduje się nowoczesny basen wraz z centrum sportu i rekreacji. Miłośnicy innych sportów wodnych również znajdą w okolicy coś dla siebie. Tylko na terenie samej Gminy Kórnik leży kilka jeziora, w tym jezioro Bnińskie, Kórnickie, Skrzyneckie Duże, Skrzyneckie Małe oraz Borówieckie. Samo Koninko jest doskonałą bazą wypadową dla rekreacyjnych wycieczek. W okolicy stworzono liczne szlaki piesze i rowerowe. Warto dodać, że ponad 26 proc. powierzchni gminy Kórnik stanowią lasy, a tereny te w całości włączone zostały do kategorii lasów ochronnych. Jednoznacznie stanowi to o wyjątkowych walorach przyrodniczych całej okolicy. Również miłośnicy jazdy konnej znajdą coś dla siebie. Najbliższe stadniny, w których mogą oddać się swojej pasji są w sąsiednim Borówcu i Kamionkach.
Jeśli te argumenty niewystarczająco przekonują do Koninka jako lokalizacji ze świetną ofertą mieszkaniową, należy zauważyć, że usytuowanie osiedla zapewnia jego przyszłym mieszkańcom szybkie i bezpieczne połączenie z Poznaniem. Dojazd samochodem do centrum miasta zajmuje jedynie 15 minut, ponadto dzięki przystankowi autobusowemu w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji, szybko i sprawnie możemy się dostać na Rondo Rataje.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych