Polska królem transakcji inwestycyjnych

Polska królem transakcji inwestycyjnych
Możliwość komentowania Polska królem transakcji inwestycyjnych została wyłączona, 15/07/2013, przez␣, w␣Headline, komercyjne, marketing nieruchomości, nieruchomości, Uncategorized

W drugim kwartale 2013 r. łączna wartość transakcji inwestycyjnych na rynkach nieruchomości w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech wyniosła 631 mln euro. To więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Biorąc pod uwagę pierwsze półrocze okazuje się, że w naszej części Europy zainwestowano ok. 1,73 mld euro (wzrost o 24 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem 2012 r.).

Poziom aktywności na rynkach inwestycyjnych Europy Środkowej w pierwszej połowie 2013 r. był zgodny z oczekiwaniami przy dominującej pozycji Polski. W pierwszym półroczu 2013 wartość transakcji inwestycyjnych w Polsce wyniosła 1,09 mld euro. Bardziej interesujące będzie najbliższe półrocze, bo kilka ważnych inwestycji jest finalizowanych. Spodziewany jest też większy ruch w interesie na Węgrzech i w Czechach. Z analizy wynika, że wartość obrotów za cały rok 2013 może przekroczyć wynik ubiegłorocznych.

Wracając do drugiego kwartału widać, że sektor biurowy nadal cieszył się największym zainteresowaniem inwestorów (50 proc. obrotów). Interes natomiast słabo się kręcił w sektorze nieruchomości magazynowych (10 proc. obrotów).

Wychodząc poza analizę można zaryzykować tezę, że w naszej części Europy nie zabraknie nam pracowników biurowych, ale nadal kiepsko będzie z produkcją, skoro mało kogo interesują magazyny.

Źródło:

https://www.forbes.pl

 

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.