PÓŁNOC Nieruchomości otwiera kolejną placówkę

Możliwość komentowania PÓŁNOC Nieruchomości otwiera kolejną placówkę została wyłączona, 11/05/2011, przez␣, w␣Łódź, łódzkie, nieruchomości

Rozpoczęła działalność kolejna placówka sieci franczyzowej PÓŁNOC Nieruchomości. Nowy oddział mieści się w przy ulicy Próchnika 13 w Łodzi i jest to trzecie biuro Sieci w tym mieście. Obecnie pod szyldem PÓŁNOC Nieruchomości działa 35 placówek franczyzowych na terenie całej Polski. Otwarcie łódzkiego biura stanowi kolejny krok w stronę realizacji planu, który zakłada, że z końcem roku 2011 na terenie całej Polski będzie działać 45 placówek sieci PÓŁNOC Nieruchomości.

Właścicielką nowego biura jest Beata Kudlińska – Wodo, absolwentka prawa, która już od 9 lat jest obecna w branży. Cenne doświadczenie zdobyła prowadząc samodzielnie przez kilka lat biuro nieruchomości, aby ostatecznie zdecydować się na współpracę na zasadach franczyzy z jedną z największych sieci biur nieruchomości w Polsce. – Zdecydowałam się zainwestować we franczyzę PÓŁNOC Nieruchomości, ponieważ szkoda mi było energii na budowanie marki, jak w przypadku prowadzenia poprzedniego biura. Wolę poświęcić swój czas na budowanie i szkolenie zespołu oraz kontakt z klientami – wyjaśnia Beata Kudlińska – Wodo. – Ponadto bardzo istotne są dla mnie korzyści, które daje praca w grupie. Takiego wsparcia nie uzyskałabym działając samodzielnie. Korzystne jest również to, że mimo, iż jestem niezależna i działam dość indywidualnie, nie mam poczucia że wejście w system franczyzowy odebrało mi niezależność – dodaje Beata Kudlińska – Wodo.

Łódź jest obecnie jedynym miastem w Polsce, w którym są zlokalizowane trzy oddziały sieci PÓŁNOC Nieruchomości. Mimo, iż zdaniem wielu osób działających na łódzkim rynku nieruchomości, jest to dość specyficzny rynek, to jednak ma on spory potencjał. – Z pewnością jest to rynek, który różni się od rynków innych dużych polskich miast. Na przykład, wciąż są u nas popularne zamiany. Mamy w Łodzi chyba jedyne w Polsce Państwowe Biuro Zamiany Mieszkań. Z kolei, jak wszędzie, jest na nim dużo do zrobienia, jeśli chodzi o poprawę wizerunku pośrednika. Myślę jednak, że z czasem Łodzianie przekonają się, że lepiej skorzystać z usług sprawdzonego biura nieruchomości, które zapewni bezpieczeństwo transakcji, niż przeprowadzać transakcję samemu – mówi Beata Kudlińska – Wodo.

Warto dodać, iż nowy franczyzobiorca skorzystał z promocyjnych warunków nawiązania współpracy z siecią PÓŁNOC Nieruchomości. Preferencyjne warunki polegają na zwolnieniu z minimalnej opłaty licencyjnej przez okres pierwszych 6 miesięcy działalności, a także na zwolnieniu z ponoszenia opłaty wstępnej związanej z przystąpieniem do sieci.

Wojciech Porębski
Dział Analiz Rynku Nieruchomości – PÓŁNOC Nieruchomości S.A.
[email protected]

Omnie Andrzej Jakliński

Dyrektor ds. rozwoju sieci i marketingu Od 20 lat związany ze sprzedażą usług i pracą z ludźmi. Podczas swojej pracy zawodowej przeszedł wszystkie szczeble kariery od sprzedawcy do managera. W przeszłości związany z takimi firmami jak Mix Electronics, ING Usługi Finansowe, TU Warta S.A. W PÓŁNOC Nieruchomości do jego obowiązków należy zarządzanie działem rozwoju sieci i marketingu, administracja i rozwój sieci franczyzowej, promocja i reprezentacja marki. Buduje sieć biur nieruchomości w oparciu o partnerskie relacje i wysokie standardy działania. Zawodowo specjalizuje się w negocjacjach handlowych oraz zarządzaniu zespołami sprzedażowymi. Jako kierunek rozwoju branży nieruchomości wskazuje na konsolidacje rynku. Prywatnie jest wielkim entuzjastą nowych technologii i praktycznych ich zastosowań. Wolny czas spędza z rodziną i uprawiając gry zespołowe.