Podpoznańskie gminy na topie

Podpoznańskie gminy na topie
Możliwość komentowania Podpoznańskie gminy na topie została wyłączona, 28/05/2011, przez␣, w␣regiony

Gminy okalające stolicę Wielkopolski stanowią coraz atrakcyjniejsze miejsce do zamieszkania. Zachęcają zielenią, cenami nieruchomości i licznymi atrakcjami turystycznymi. Inwestują w infrastrukturę i rozrywkę. Dzięki tym atutom są coraz większą konkurencją dla Poznania.

Zmęczeni hałasem i codziennym zgiełkiem, szukamy pewnego azylu, miejsca bezpiecznego, zapewniającego nam relaks i rozrywkę, ale i – przede wszystkim – dobrze skomunikowanego z miejscem naszej pracy i nauki dzieci.  Te wymagania, zresztą z coraz lepszym efektem, zaczynają spełniać podmiejskie gminy. Mieszkanie na prowincji przestaje być utożsamiane z izolacją od „wielkiego” świata i wszechobecną nudą. Staje się czymś pożądanym, szczególnie dla rodzin z dziećmi. – W ostatnich latach odnotować można znaczny wzrost zainteresowania nieruchomościami w podpoznańskich miejscowościach. Nasza inwestycje są tego doskonałym przykładem. Trend ten jest jak najbardziej racjonalny, gdyż poza Poznaniem można nabyć dom w cenie mieszkania. Z racji tego, w stolicy Wielkopolski nie ma już praktycznie kierunku, w którym Poznaniacy by nie migrowali. Dzięki temu podpoznańskie gminy rosną w siłę, a liczba mieszkańców rokrocznie się zwiększa – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland Sp. z o.o.

W ramach naszego cyklu przedstawimy atuty 4 gmin: Swarzędza, Kurnika, Dopiewa i gminy Czerwonak.


Tagi:␣
front

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych