Podatek od nieruchomości i opłata za wieczyste użytkowanie gruntu

Możliwość komentowania Podatek od nieruchomości i opłata za wieczyste użytkowanie gruntu została wyłączona, 04/08/2011, przez␣, w␣budowlane, grunty, porady, prawo

Kolejny fragment książki „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie” autorstwa Jacka Chołoniewskiego. Książkę tę można kupić na www.JakKupicMieszkanie.net . Użytkownicy portalu abcNieruchomości do każdej zamówionej książki otrzymają oryginalny prezent – płaską lupę o formacie karty kredytowej w estetycznym pokrowcu. Aby otrzymać ten prezent należy podać przy zakupie kod promocji: ABC.

W ciągu dwóch tygodni od momentu kupna mieszkania powinieneś zawiadomić właściwy urząd (miasta lub gminy) o tym, że jesteś właścicielem mieszkania, i że teraz ty będziesz płacić za nie podatek od nieruchomości. Urząd wyda decyzję, w której określi, ile i w jakim terminie będziesz płacić. Na szczęście maksymalna stawka tego podatku jest bardzo niska: tylko 0,65 zł od metra kwadratowego na rok. W tym samym urzędzie poinformują cię o wysokości i terminach płacenia za użytkowanie wieczyste gruntu, na którym stoi dom z twoim nowym mieszkaniem (o ile oczywiście grunt ten ma status użytkowania wieczystego, a nie jest własnością, której ułamkową cześć nabyłeś wraz z mieszkaniem).

Tagi:␣
adEstymator

Omnie Jacek Chołoniewski

Niezależny analityk i dziennikarz ekonomiczny. Były pracownik naukowy PAN i UW, doktor nauk fizycznych. Dyrektor generalny wydawnictwa Estymator.