Plewiska – nowe przedmieścia Poznania

Plewiska – nowe przedmieścia Poznania
Możliwość komentowania Plewiska – nowe przedmieścia Poznania została wyłączona, 27/04/2012, przez␣, w␣Europa, inwestycje, Małe M, Poznań, sprzedaż, Uncategorized, wielkopolskie

Na dobre już trwa migracja Poznaniaków na przedmieścia stolicy Wielkopolski.  Znakomitym przykładem takiego trendu są  Plewiska, gdzie w ciągu ostatnich 20 lat ponad trzykrotnie wzrosła liczba ludności. Co sprawia, że ta miejscowość cieszy się tak dużym powodzeniem?

W dużej mierze motorem napędowym rozwoju Plewisk są inwestycje deweloperskie. To właśnie dzięki nim pojawiło się tylu nowych mieszkańców. Tym samym powstało wiele punktów handlowo-usługowych,  restauracje, sklepy, puby czy przedstawicielstwa bankowe. Rozwinęły się także lokalne firmy.  – Gmina Komorniki sukcesywnie zwiększa komfort życia swoich mieszkańców. W tym roku wydamy prawie 40 mln złotych na inwestycje publiczne. Duża cześć tej sumy dotyczy właśnie Plewisk, czego przykładem będzie nowe przedszkole publiczne, które zostanie do użytku we wrześniu tego roku  – mówi Jan Broda, wójt Gminy Komorniki.

Korzystne ceny nieruchomości

Za Plewiskami przemawia wiele atutów. Jednym z nich jest niewątpliwie niska cena tutejszych nieruchomości.  – Średni koszt mkw. mieszkania w Plewiskach jest tańszy średnio o 1.5 do 2 tys. w porównaniu do wartości lokali na terenie miasta Poznania. Taka różnica spowodowana jest  przede wszystkim stosunkowo niską ceną gruntów. Jednakże, z roku na rok wartość jednak wzrasta z uwagi na atrakcyjne położenie i popularność Plewisk. W przyszłości cena ta może się zrównać ze stawkami obowiązującymi w Poznania – mówi Piotr Kasprowicz, analityk portalu E-deweloperski.pl. Kolejnym wyróżnikiem Plewisk jest ich położenie.  – Zielone tereny pozwalają na oderwanie się od zgiełku wielkiego miasta. Plusem jest też niska zabudowa tutejszych nieruchomości. Mimo swoistej kameralność Plewiska oferują również dostęp do pełnej infrastruktury – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Twoje M.

Dogodna lokalizacja

Mieszkańcy Plewisk nie narzekają też na połączenia z Poznaniem. – Dojazd z centrum jest możliwy z kilku kierunków m.in. od ulic Głogowskiej i Grunwaldzkiej i trwa nie dłużej niż 20 min. Możliwy jest również dotarcie przez Skórzewo ulicą Kolejową. Ponadto sąsiedztwo autostrady A2 i obwodnicy Poznania pozwala na wiele wariantów komunikacyjnych – mówi Czuryńska.  – Wszystkie te argumenty potwierdzają, że Plewiska są komfortowym miejscem do zamieszkania zarówno dla singli jak i młodych małżeństw . To takie osoby są  głównie naszymi klientami – dodaje Czuryńska.

 

Plewiska na przestrzeni lat bardzo się zmieniły. Obecnie są jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji, konkurując z Poznaniem przede wszystkim atrakcyjną ceną, ale także spokojem i kameralnością. Ich popularność powoduje, że mieszka tutaj już 7 tys. osób.

Omnie Deweloper Twoje M