Pierwsze „M” koło trzydziestki

Pierwsze „M” koło trzydziestki
Możliwość komentowania Pierwsze „M” koło trzydziestki została wyłączona, 08/05/2011, przez␣, w␣mieszkaniowe, raporty

Ankieta przeprowadzona przez Home Broker pokazuje, że najwięcej osób decyduje się na swój pierwszy kąt pomiędzy 26, a 35 rokiem życia. Martwić może fakt, że identyczny cel ma aż 17% osób w wieku ponad 36 lat. Umiarkowanym optymizmem może natomiast napawać informacja, że ponad 20% nabywców w wieku do 25 lat decyduje się na zakup swoich pierwszych własnych czterech kątów.

Zamiany mieszkania dokonuje się natomiast pomiędzy 26, a 45 rokiem życia. W tym wieku jest blisko dwie trzecie osób decydujących się na zamianę mieszkania. Koło pięćdziesiątki chęci do przeprowadzki są coraz mniejsze. Jedynie kilkanaście procent osób zamieniających mieszkanie wdziało blisko 50 wiosen. Najrzadziej do zamiany kwapią się dwudziestolatkowie. W ich przypadku powód jest prosty – zazwyczaj nie mają jeszcze nawet pierwszych czterech kątów.

 

Tagi:␣
front

Omnie Bartosz Turek

Kierownik działu analiz Lion’s Bank. Ukończył studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. Analityk rynku nieruchomości w Lion's House Sp. z o.o. i w Idea Bank SA oddział Lion’s Bank w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce prawnej i administracyjnej dotyczącej rynku mieszkaniowego, posiada bogatą wiedzę na temat czynników determinujących wartość nieruchomości.