Piątkowo na piątkę

Możliwość komentowania Piątkowo na piątkę została wyłączona, 11/04/2011, przez␣, w␣inwestycje, mieszkania, mieszkaniowe, Poznań, wielkopolskie

Dla jednych sypialnia Poznania, dla drugich – dzielnica studencka, a to ze względu na obecność licznych akademików i sąsiedztwo uczelni wyższych. Kuszące i atrakcyjne, przyciągające wszystkich zabieganych, którzy chcą zaoszczędzić czas. Piątkowo.

Piątkowo jest jedną z dzielnic Poznania, która od zawsze cieszy się ogromną popularnością. Dzięki znakomitemu połączeniu ze śródmieściem, gwarantującemu sprawną i niekłopotliwą możliwość dojazdu w każdy zakątek miasta, jego uroki zaczynają doceniać nie tylko rodziny z dziećmi, ale i studenci czy single. Słowem – wszyscy zabiegani, którzy chcą zaoszczędzić czas.

Atrakcyjni królowie Polski

Piątkowo, podobnie jak większość poznańskich dzielnic, ma dosyć niespójną formę architektoniczną. Choć powstałe na przełomie lat 70. i 80-tych osiedla Jana III Sobieskiego, Zygmunta Starego, Władysława Jagiełły i Bolesława Chrobrego górują nad okolicznym obszarem wieżowcami z wielkiej płyty, nowsze osiedla posiadają już bardziej urozmaiconą zabudowę. Piątkowo systematycznie rozwija się, stając się coraz nowocześniejszą dzielnicą, a to za sprawą licznych inwestycji deweloperskich mających tu miejsce. Nowe kompleksy mieszkaniowe realizowane są m.in. na os. Stefana Batorego (UWI Inwestycje S.A.), ul. Stróżyńskiego (GGW Development), czy też Mateckiego (PB Ekonbud-Fadom). – Zainteresowanie naszą inwestycją na os. Batorego było tak duże, iż w niedługim czasie rozpoczynamy kolejny etap – dwa budynki wielorodzinne, w nich 107 mieszkań o powierzchni od 24 mkw. do 62,8 mkw. z możliwością łączenia w większe. – mówi Jacek Cenkiel, prezes UWI Inwestycje S.A. Piątkowo powoli zatraca klimat typowego blokowiska z wielkiej płyty. Dzięki metamorfozie, którą przechodzi, zaczyna być coraz atrakcyjniejsze dla nawet najbardziej wymagających poszukiwaczy wymarzonego „M”. Dzieje się tak dla tego, że oprócz nowoczesnej zabudowy, Piątkowo ma mnóstwo zalet, które może zaoferować swoim mieszkańcom.

Dla każdego coś miłego

Poznański Szybki Tramwaj, zwany potocznie „pestką”, jest bezsprzecznie jednym z głównych atutów mieszkania na Piątkowie. Choć powstał jako alternatywa dla znacznie droższego metra, już od 14 lat perfekcyjnie spełnia swoją funkcję. Pestka odgrywa kluczowe znaczenie dla komunikacji dzielnicy z resztą miasta, przewożąc około 6 tys. osób w ciągu godziny. Piątkowo zadowoli jednak nie tylko miłośników sprawnego przemieszczania się miejskimi środkami komunikacji. Wielbiciele zieleni i niezbyt odległych spacerów znajdą tu torfowiskowy rezerwat przyrody Żurawiniec oraz rezerwat przyrody Meteoryt Morasko, w którym można obejrzeć leje powstałe około 6 tys. lat temu po upadku meteorytu. Natomiast osoby lubiące rozerwać się podczas weekendowych zakupów, seansu kinowego bądź gry w kręgle mogą wybrać się do Galerii Pestka czy Centrum Handlowego Plaza.

Inwestujący na obszarze Piątkowa deweloperzy także starają się zadbać o lokatorów swoich budynków i ich otoczenie. – Zdajemy sobie sprawę z faktu, że jednym z czynników decydujących o wyborze wymarzonego mieszkania jest jego okolica. Dlatego naszym klientom zapewniamy pełną infrastrukturę osiedla oraz przyjaźnie zagospodarowane otoczenie budynku z placem zabaw oraz zielenią – dodaje Jacek Cenkiel.

Choć dziś jest to poznańska dzielnica na piątkę, to dzięki planom inwestycyjnym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza związanym z kampusem akademickim na Morasku i potencjałem jaki posiada ta część Poznania, mieszkanie na Piątkowie może być celującą inwestycją.

 

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.