Pałac Karasia na Krakowskim Przedmieściu

Możliwość komentowania Pałac Karasia na Krakowskim Przedmieściu została wyłączona, 27/06/2011, przez␣, w␣inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, nieruchomości, przetargi, regiony, Warszawa

„Gazeta Stołeczna” informuje, że spadkobiercy dawnych właścicieli chcą, aby na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie powstał Pałac Karasia. W ten sposób zostanie wypełniona wyrwa przy Pomniku Kopernika, na której obecnie znajduje się parking.

Obiekt będzie składał się z trzech lub czterech kondygnacji. Pośrodku budynku ma znaleźć się pasaż ze szklanym dachem. Parter ma być wynajęty właścicielom ekskluzywnych sklepów.

Jak podaje gazeta, na początku XX w. w okolicach Pomnika Kopernika stał pałac, który został zbudowany dla Kazimierza Karasia – stronnika królewskiego. Później przejmowali go kolejni właściciele, aż wreszcie zdecydowano się na rozbiórkę budynku. Na jego miejscu miał powstać inny budynek, jednak o sprawie zapomniano wraz z wybuchem I wojny światowej.

Źródło: warszawa.gazeta.pl

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.