Osiedle Czarnieckiego – sprzedano ostatnie mieszkanie. W ofercie już tylko lokale handlowe.

Osiedle Czarnieckiego – sprzedano ostatnie mieszkanie.  W ofercie już tylko lokale handlowe.
Możliwość komentowania Osiedle Czarnieckiego – sprzedano ostatnie mieszkanie. W ofercie już tylko lokale handlowe. została wyłączona, 22/11/2016, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, lokalne, mieszkania, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

Niewiele jest inwestycji, które od samego początku budziły tak duże zainteresowanie. Firma Monday Development, należąca do grupy Unidevelopment, sprzedała wszystkie mieszkania na poznańskim Osiedlu Czarnieckiego. Nowe osiedle w dzielnicy Wilda to ponad 500 mieszkań zrealizowanych w III etapach i blisko 24 tys mkw. powierzchni mieszkalnej.

 Osiedle Czarnieckiego_01

Inwestycja  od rozpoczęcia sprzedaży I etapu w 2013 roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. – Osiedle Czarnieckiego należy do tego typu inwestycji, które w realny sposób wpływają na kształt danej dzielnicy. Zrealizowany przez nas projekt pokazuje tę część Wildy w zupełnie nowej odsłonie. Wnieśliśmy do niej nowoczesną i ciekawą architekturę z funkcjonalnymi mieszkaniami, oraz lokalami usługowymi, które dla okolicznych mieszkańców mogą być nowym zapleczem handlowo-usługowym – mówi Piotr Kasprowicz, v-ce prezes Monday Development. – To dotychczas nasz największy projekt wielorodzinny w stolicy Wielkopolski, jednakże w opracowaniu koncepcyjnym mamy kolejne, duże przedsięwzięcia – dodaje. Potencjał inwestycji, tkwiący w jej lokalizacji  i łącznej liczbie ponad 1000 mieszkańców, dostrzegli także przedsiębiorcy. Cztery z sześciu lokali handlowych ulokowanych na parterze budynku w pierwszej linii zabudowy, znalazły już swoich właścicieli. W ofercie Osiedla Czarnieckiego pozostały ostatnie dwa wolne lokale. Jeden o powierzchni 915 mkw do dowolnej aranżacji, z dwoma niezależnymi wejściami i przestronnym parkingiem dla klientów oraz drugi, wykończony pod klucz, o powierzchni 178 mkw.

Aktualnie deweloper buduje w innej części Poznania. W prestiżowej lokalizacji, na Sołaczu, w bezpośrednim sąsiedztwie parku Wodziczki powstają Apartamenty Zielony Sołacz. Będzie to kameralny budynek wielorodzinny z 61 lokalami o powierzchni od 28 do 71 mkw. Wśród nich między innymi przestronne 4-pokojowe apartamenty oraz komfortowe 2 i 3-pokojowe mieszkania. Wjazd do inwestycji znajdować się będzie od strony ulicy Michała Drzymały. Podobnie jak Osiedle Czarnieckiego, Apartamenty Zielony Sołacz cieszą się dużym zainteresowaniem. Już dziś, dwa miesiące od premiery inwestycji, ponad 50 proc. lokali znalazło swoich nabywców. Budynek zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2017 roku.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych