Orbis przejmuje nowe hotele

Orbis przejmuje nowe hotele

Grupa hotelowa Orbis w 2012 r.włączy do sieci 6 hoteli — łącznie 846 pokoi. Cztery z nich  (w Warszawie i Krakowie) to hotele własne, zaś pozostałe dwa (w Gdyni i litewskim Kownie) weszły do sieci zgodnie z nową strategią spółki „asset light”, czyli w oparciu o umowę franczyzową i o zarządzanie. — Stosowanie modelu asset light ma na celu uwolnienie kapitału zamrożonego w nieruchomościach hotelowych. Zgodnie z jego założeniami Orbis sprzedaje część swoich obiektów, zawierając z nowymi właścicielami umowy o franczyzie lub o zarządzaniu — wyjaśnia Laurent Picheral, prezes i dyrektor generalny Orbis.Orbis  w skąłd swojej nowej strategii wpisuje również także modernizacje hoteli Novotel. Gruntowne zmiany dostosowujące poszczególne obiekty do standardów i wymagań marki przeszły: Novotel Gdańsk Centrum (powierzchnie ogólnodostępne), Novotel Katowice Centrum (lobby i recepcja), Novotel Wrocław i Novotel Warszawa Airport (pokoje i powierzchnie ogólnodostępne). Z kolei w tym roku remontu doczekają się: Sofitel Warszawa Victoria, Novotel Kraków City West, Novotel Poznań Centrum i Novotel Warszawa Centrum.

Źródło:

https://www.pb.pl/

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

Jeden komentarz

  1. 1 lutego, 2013 2:59

    W planach na 2013 rok ujęto działania mające na celu poprawę jakości i oferowanego gościom komfortu. Modernizacji poddane zostaną następujące hotele: Sofitel Warszawa Victoria – powierzchnie ogólnodostępne i pokoje, Novotel Kraków City West – powierzchnie ogólnodostępne, Novotel Poznań Centrum – powierzchnie ogólnodostępne, Novotel Warszawa Centrum – 18 pięter wraz z pokojami i lobby.