Olimpiada w Londynie nie podbija cen nieruchomości

Olimpiada w Londynie nie podbija cen nieruchomości
Możliwość komentowania Olimpiada w Londynie nie podbija cen nieruchomości została wyłączona, 26/07/2011, przez␣, w␣Europa, świat

Z analiz Zoopla.co.uk wynika, że ceny mieszkań w okolicach, w których odbywać się będą w przyszłym roku igrzyska olimpijskie w Londynie, rosną wolniej niż w bardziej centralnych dzielnicach. Od lipca 2005 r., czyli od momentu przyznania Londynowi prawa do organizacji olimpiady, ceny w tych częściach Londynu poszły w górę o 18,9% podczas gdy średnio w stolicy podskoczyły w tym czasie o 27,2%. Jest to traktowane jako kolejne potwierdzenie znaczenia zagranicznego popytu na londyńskim rynku nieruchomości.

Źródło: Home Broker Daily, Photo by Rodge500 (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.