Ogrodzenie piękne przez lata

Ogrodzenie piękne przez lata
Możliwość komentowania Ogrodzenie piękne przez lata została wyłączona, 04/07/2013, przez␣, w␣architektura i design, Ekonomiczny dom, Headline, nieruchomości

Drewniany płot, kamienny mur czy estetyczny żywopłot z powodzeniem ochronią naszą posesję przed wzrokiem ciekawskich i kurzem z pobliskich dróg. Są też estetycznym dopełnieniem małej architektury i elementów wykończenia wokół domu.

W świecie ogrodzeń czekają na nas trudne wybory. Przegląd drewnianych, ceglanych, kamiennych czy metalowych konstrukcji, od lat wykorzystywanych w budownictwie, nieuchronnie prowadzi do dylematów. Co wybrać? Kierować się czynnikami wizualnymi, czy postawić na sprawdzone i łatwe w utrzymaniu materiały? Okazuje się, że czasem możemy mieć jedno i drugie.

Trapezowe, ażurowe, pełne…

Jakie powinno być idealne ogrodzenie? Ładne, trwałe, dopasowane do innych elementów wykończenia. To właśnie harmonia stylistyczna nadaje prestiżowy charakter całości. Dlatego wiele firm posiada w swojej ofercie produkty budowlano-wykończeniowe o uniwersalnym designie. – Nasza gama produktów do zastosowań zewnętrznych została tak pomyślana, by można było z łatwością dopasować poszczególne jej części pod względem koloru czy faktury. Bez problemu dostosujemy panele elewacyjne, podbitkę dachową czy deski tarasowe do ogrodzeń lub elementów małej architektury ogrodowej. Dzięki temu zyskujemy estetyczne i modne wykończenie całości – mówi B. Korzeniewski z firmy Plastivan, specjalizującej się w produkcji i dystrybucji materiałów m. in. z kompozytu drewnianego. W katalogu firmy Plastivan znajdziemy wykonane z kompozytu drewnianego, zróżnicowane stylistycznie ogrodzenia. Dużą popularnością cieszą się ogrodzenia kompozytowe pełne Duofuse. Tworzą one jednolity płot, który skutecznie ochroni przed hałasem, kurzem czy wzrokiem sąsiadów. Z kolei ogrodzenia ażurowe są idealne do grodzenia terenów zielonych, łąk, pól golfowych. Nadają one terenowi specyficzny, farmerski wygląd.  Przegląd ogrodzeń uzupełniają ogrodzenia trapezowe. Do złudzenia imitują one naturalne drewno, przy czym są dużo bardziej praktyczne.

Materiał to podstawa

Cechy charakteryzujące ogrodzenia kompozytowe Duofuse, wynikają z walorów materiału, z którego są wykonane. Technologia wykonania produktów marki Duofuse z kompozytu drewnianego, to połączenie naturalnego wyglądu drewna i trwałości tworzyw sztucznych. – Produkty DuoFuse z pewnością usatysfakcjonują tych z nas, którzy stawiają na estetykę, solidność i funkcjonalność. Kompozytowe ogrodzenia DuoFuse to inwestycja na lata. Nie wymagają zabiegów konserwacyjnych i serwisowych, są odporne na działanie pleśni, grzybów czy szkodników – dodaje B. Korzeniewski. Kompozyt drewniany jest ekologiczny, nie paczy się, nie pęka i nie odbarwia pod wpływem działania zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak wysoka lub niska temperatura, opady czy duże nasłonecznienie.

Ogrodzenie to najczęściej estetyczne zwieńczenie wyglądu całej posesji. Pamiętajmy, że ogrodzenie piękne i trwałe to czasem efekt nie tyle skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych i ciężkiej pracy, co przemyślanych wyborów.

SONY DSC

Omnie Plastivan

Plastivan Polska jest oddziałem belgijskiej firmy, która od ponad 40 lat zajmuje się produkcją i dystrybucją profili budowlanych i wykończeniowych z PVC do rozmaitych zastosowań. Na polskim rynku firma działa od 1993 roku. Produkty Plastivanu powstają na nowoczesnych liniach produkcyjnych, przy użyciu materiałów najwyższej jakości. Plastivan zaopatruje przede wszystkim firmy zajmujące się dystrybucją materiałów wykończeniowych oraz hurtownie budowlane. Współpracuje również z firmami wykonawczymi.