Obwodnica Brodnicy na półmetku

Obwodnica Brodnicy na półmetku
Możliwość komentowania Obwodnica Brodnicy na półmetku została wyłączona, 03/08/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, drogi, Headline, inwestycje, kujawsko-pomorskie, nieruchomości

Obecnie na budowie obwodnicy Brodnicy montowana jest ponad półkilometrowa estakada. Prace idą zgodnie z harmonogramem, a ich zaawansowanie wynosi już ponad 50%. Inwestorem jest GDDKiA Odział w Bydgoszczy, a generalnym wykonawcą firma Skanska.

Estakada o długości 540 m i szerokości ponad 11 m będzie przebiegać nad ulicą Wiejską, torami PKP, rzeką Łacha i terenami zalewowymi rzeki Drwęca.

Prace ruszyły w grudniu ubiegłego roku – mówi Marcin Narolewski, Kierownik Budowy, Skanska. – Roboty idą zgodnie z harmonogramem. Zaawansowanie prac przy budowie estakady wynosi obecnie 50%. Wykonaliśmy już wszystkie podpory mostu. Ze względu na skomplikowane warunki gruntowe – połowa estakady przechodzić będzie przez tereny zalewowe, konieczne było posadowienie podpór na palach.

Obwodnica znacznie skróci czas podróżujących z Torunia do Olsztyna – nie będą musieli przejeżdżać przez centrum Brodnicy. Ruch w mieście zostanie zmniejszony, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa i poprawę jakości życia mieszkańców.

Więcej informacji o najnowszych inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.