Nowe oblicze Wildy

Nowe oblicze Wildy
Możliwość komentowania Nowe oblicze Wildy została wyłączona, 22/10/2012, przez␣, w␣apartamenty, mieszkania, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

Są w Poznaniu dzielnice, które za sprawą nowych inwestycji deweloperskich i rewitalizacji zabytkowych kamienic zyskują nowy blask. Tak właśnie dzieje się z poznańską Wildą, której metamorfoza przejawia się w takich inwestycjach jak Kamienica Wildecką.

 

Poznańska Wilda jest dzielnicą zabudowaną niezwykle przemyślanie i na wysokim poziomie architektonicznym. Nie brak tu wielu interesujących przykładów budownictwa różnych epok, jak chociażby szachulcowa kamienica  u zbiegu ulic Przemysłowej i Sikorskiego, która uzyskała I miejsce w konkursie „Wilda renowacja roku 2012”. Reprezentacyjną częścią dzielnicy jest Rynek Wildecki z sąsiadującą architekturą i ulokowanym pośrodku rynku targowiskiem owocowo-warzywnym.

Choć do niedawna ta część Poznania kojarzona była z przewagą zabudowy przemysłowej, dzięki swej doskonałej lokalizacji względem centrum i zielonemu sąsiedztwu,  dzielnica została doceniona przez mieszkańców miasta i deweloperów. Ci ostatni na jej obszarze rozpoczęli budowę licznych inwestycji. Sztandarowym przykładem takich projektów może być Kamienica Wildecka realizowana przez Monday Development u zbiegu ulic Przemysłowej i Chwiałkowskiego. Będący na ukończeniu obiekt, dzięki swej klasycznej bryle doskonale wpisuje się w sąsiednią, historyczną zabudowę dzielnicy. To właśnie architektoniczne detale, liczne przeszklenia w połączeniu z tradycyjnymi materiałami jak cegła, stal i blacha nadają budynkowi świeży, nowoczesny wygląd  – Projektując Kamienicę Wildecką, chcieliśmy ukazać klasyczny miejski styl, ale w nowej odsłonie. Obiekt stanowi doskonałe połączenie elegancji z nowymi tendencjami architektonicznymi, których w Poznaniu jest tak wiele – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development S.A. – Zastosowanie tradycyjnych surowców sprawia, że budynek doskonale wpisuje się w istniejącą tkankę miejską, a dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji, bezpośrednio przylega do obszaru ścisłego centrum – dodaje Iwona Chmielewska. To właśnie lokalizacja budynku jest jednym z kluczowych argumentów przemawiających za mieszkaniem na Wildzie. Kamienica położona jest ok. 10 minut spacerem do popularnego Starego Browaru. Stamtąd już tylko kilka minut na Stary Rynek. Śródmiejska lokalizacja kamienicy i sąsiedztwo Rynku Wildeckiego sprawiają, że mieszkańcy bez trudu mogą załatwić najważniejsze codzienne sprawy. W okolicy są liczne sklepy, banki i punkty usługowe.

W kamienicy zaprojektowano 38 mieszkań o powierzchni od 29 mkw. do 60 mkw., w większości z balkonami. Lokale posiadają duże okna, a mieszkania na ostatniej kondygnacji są dobrze doświetlone dzięki kubicznym lukarnom i oknom połaciowym. Budynek posiada podziemną halę garażową i windę. Inwestycja jest w końcowej fazie realizacji, a klucze do mieszkań nowi właściciele otrzymają na przełomie października i listopada 2012 roku.

Kamienica Wildecka jest dobrym przykładem tego jak w historyczne dzielnice miasta można tchnąć nowego ducha. Dzięki ciekawym realizacjom architektonicznym miasto odżywa, a śródmiejskie tereny przechodzą metamorfozę.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych