Nieruchomości na Wyspach najdroższe od 5 lat

Nieruchomości na Wyspach najdroższe od 5 lat
Możliwość komentowania Nieruchomości na Wyspach najdroższe od 5 lat została wyłączona, 05/08/2013, przez␣, w␣domy, Europa, Headline, mieszkaniowe, świat

Ceny domów w Wielkiej Brytanii wzrosły w lipcu do najwyższego poziomu od pięciu lat. Nie ma mowy o bańce, informuje CNBC.

W lipcu ceny wzrosły o 0,8 proc. miesiąc do miesiąca, a w ujęciu rocznym wzrost wyniósł 3,9 proc. To najwyższy roczny wzrost od trzech lat. Średnia cena domu wynosi teraz 170 825 GBP, to najwięcej od lipca 2008 r., gdy było to 172 415 GBP.

– Oznaki nieznacznego ożywienia gospodarczego i pewien wzrost zatrudnienia przekładają się na poprawę nastrojów kupujących – powiedział Robert Gardner z brytyjskiego towarzystwa budowlanego Nationwide, w rozmowie z CNBC.

Obecnie ceny są o 12 proc. wyższe wobec niżu, który przypadł na czas kryzysu finansowego. W dalszym ciągu są one o 10 proc. niższe od historycznego szczytu z końca 2007 r.

Źródło:

https://www.pb.pl/

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.