Niemieckie więzienia przerabiane na mieszkania

Niemieckie więzienia przerabiane na mieszkania
Możliwość komentowania Niemieckie więzienia przerabiane na mieszkania została wyłączona, 03/12/2013, przez␣, w␣Europa, Headline, inwestycje, mieszkaniowe, nieruchomości, świat

Jak informuje „Der Spiegel”, spada liczba więźniów w Niemczech. Dzięki temu pustoszeją też budynki powięzienne, które coraz częściej są przerabiane na mieszkania lub hotele.

Władze przenoszą więźniów do większych placówek, mniejsze natomiast są zamykane. Rekordowo dużo, bo aż 11 więzień zamknięto w Dolnej Saksonii.

Problemem z tego typu nieruchomościami jest ich zabytkowy status. Wiele z nich pochodzi z czasów, gdy kraj był cesarstwem. Ich przebudowa byłaby kosztowna, dlatego zainteresowanie zakupem takich budynków wykazują głównie prywatni inwestorzy. Jeden z zakładów karnych w Saksonii-Anhalcie jest przez inwestora przerabiany na budynek mieszkaniowy. Inwestycja pochłonie 2 mln euro.

Źródło: wyborcza.pl

Photo by Rennett Stowe (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.