Nie tylko polska specjalność

Nie tylko polska specjalność
Możliwość komentowania Nie tylko polska specjalność została wyłączona, 19/04/2011, przez␣, w␣infrastruktura, świat

We wtorek przekonaliśmy się, że kradzież przewodów elektrycznych to nie tylko polska specjalność. Ruch lokalnych pociągów między Paryżem a Beauvais na północ od stolicy został sparaliżowany. Był to kolejny przypadek tego typu w ostatnich miesiącach we Francji.

Jak podaje AFP, we wtorek rano zawieszono całkowicie ruch kolejowy na trasie między Paryżem a Beauvais, gdzie  znajduje się terminal lotniczy, z którego odlatują samoloty tanich linii lotniczych, m.in. do Polski. Poważne utrudnienia na tej trasie potrwają do końca dnia.

Dyrekcja francuskich kolei SNCF poinformowała, że powodem perturbacji jest  kradzież przewodów miedzianych z trakcji kolejowej. Francuskie media donoszą, iż  w ostatnich miesiącach kradzież kolejowych przewodów nieżelaznych, zwłaszcza miedzianych, jest powtarzającym się zjawiskiem. Powodem zaś jest przede wszystkim wzrost cen miedzi na rynkach światowych.

Według agencji AFP, kradzież przewodów kosztowała w ubiegłym roku francuskie koleje łącznie 30 milionów euro i spowodowała w sumie ponad 5,8 tys. godzin opóźnień.

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.