Największe wyzwanie kibica

Największe wyzwanie kibica
Możliwość komentowania Największe wyzwanie kibica została wyłączona, 05/04/2012, przez␣, w␣Gdańsk, Gdynia, Kraków, miasta, porady, Poznań, raporty, Sopot, Warszawa, Wrocław, wynajem

Do pierwszego meczu już tylko 9 tygodni, a nadal pojawia się wiele znaków zapytania związanych z Euro 2012. Opinii na temat organizacji Euro jest, co najmniej tak wiele jak Polaków. Jednemu trudno zaprzeczyć: imprezy na taką skalę do tej pory nie było w Polsce. O ile można już powiedzieć, że udały nam się stadiony; część planów rozbudowy dróg i komunikacji oraz infrastruktury, to brakuje nam doświadczeń w obsłudze tak dużych grup ludzi, pojawiających się w krótkim czasie w jednym miejscu. A szacuje się, że w czerwcu w Polsce pojawi się ponad milion kibiców.

Każdy, kto brał udział w wydarzeniu na taką skalę wie, że podstawą jest dobre planowanie. Organizując wyjazd z odpowiednim wyprzedzeniem można: zdobyć wejściówki, niedrogo kupić bilety lotnicze, zaplanować zwiedzanie i inne atrakcje. Doświadczenia, choćby z Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2004, wskazują, że największym wyzwaniem dla kibiców jest znalezienie miejsca do spania.

Magda i Krzysztof, którzy jako świeżo poślubiona para postanowili odwiedzić starożytne Ateny i uczestniczyć w Igrzyskach, tak opisują swoje doświadczenia: – Chcieliśmy spędzić w Atenach 3 dni – przedłużony weekend. Niestety nie udało się nam się zarezerwować dwóch noclegów. Rozwiązaniem na pierwszą noc okazał się wypożyczony samochód. Później samochodu nie używaliśmy wcale. Noclegów szukaliśmy przez internet i jedyną opcją był hotel (dwie gwiazdki) w okolicy portu. Miał miejsca tylko na jedną noc, a mikroskopijny pokój kosztował około 200 euro za dobę. W Atenach popularnym i zdecydowanie tańszym rozwiązaniem były pola kempingowe, z których korzystali kibice z całego świata.

Co czeka kibiców w Polsce?

UEFA przedstawiło swoje wytyczne, dotyczące ilości miejsc noclegowych, które powinny być dostępne podczas mistrzostw. W Warszawie zgłoszono zapotrzebowanie na 100 tys. miejsc, w Gdańsku na 85 tys., a w Poznaniu i Wrocławiu po 50 tys.
Z drugiej strony spółka PL.2012, biorąc pod uwagę lokalizacje położone w promieniu 2 godzin jazdy od miast gospodarzy, oszacowała, że dostępnych jest około 200 tys. miejsc w rejonie Gdańska, 85 tys. w Warszawie, 64 tys. w Poznaniu i 60 tys. we Wrocławiu. Takie wyniki to przede wszystkim pochodna charakteru danego regionu. W Gdańsku, a właściwie w Trójmieście, czyli jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji turystycznych w Polsce, naturalna jest duża dostępność miejsc, przekraczająca nawet zgłaszane zapotrzebowanie. W Poznaniu, który od dziesiątków lat odbywają się różnego rodzaju targi, baza dostępnych noclegów również jest wystarczająca, podobnie jak we Wrocławiu. Z szacunków wynika, że najtrudniej będzie o nocleg w Warszawie.

Jak można szukać noclegów w Polsce?
Obecnie Internet jest pierwszym miejscem, gdzie rozpoczyna się poszukiwania. Najłatwiej odnaleźć tam oferty hoteli, które są naturalnym i zazwyczaj pierwszym wyborem zagranicznych turystów. Jednak hotele na czas Euro często już nie dysponują miejscami lub też odstraszają ceną.
Alternatywą są działające już od kilku miesięcy serwisy internetowe z ofertami wynajmu. W serwisach tych można odnaleźć mniejsze hotele, motele, pensjonaty, ale również, a może przede wszystkim oferty osób prywatnych: mieszkania, apartamenty ale także pokoje. Do łatwych do odnalezienia i przejrzenia przez zagranicznych kibiców należą: Polish Pass z 2000 obiektów noclegowych; https://accommodation.2012life.eu, gdzie jest około 630 ofert pokoi, mieszkań, apartamentów i pensjonatów; dostępna w jednym z 35 wybranych języków strona: accommodation-Euro2012.com z 1300 ogłoszeniami czy stayEuro.com.

 

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.