Najsłabszy od lutego popyt na kredyty mieszkaniowe

Najsłabszy od lutego popyt na kredyty mieszkaniowe
Możliwość komentowania Najsłabszy od lutego popyt na kredyty mieszkaniowe została wyłączona, 25/09/2012, przez␣, w␣finanse, raporty

Coraz więcej ekonomistów wskazuje, że banki centralne są dziś w stanie przeciwdziałać recesji, ale mają ograniczone możliwości pobudzania koniunktury gospodarczej Wrzesień nie przyniósł wzrostu popytu na kredyty hipoteczne w Polsce. W najnowszej ankiecie Pengab popyt na kredyty mieszkaniowe oceniono najsłabiej od lutego tego roku. Saldo oceny, odzwierciedlające różnicę pomiędzy placówkami bankowymi sygnalizującymi wzrost tego rodzaju kredytów i ich spadek wyniosło 19,1 wobec 23,5 miesiąc wcześniej i 34,2 rok wcześniej. Coraz słabsze są też prognozy. Ich saldo obniżyło się do 23,1 wobec 28 w sierpniu tego roku i 40,8 we wrześniu 2011 r. Widać zatem, że pierwszy powakacyjny miesiąc nie tylko nie ożywił rynku, ale jeszcze zwolnił jego puls.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.