Najbardziej prestiżowe adresy w Polsce – o takich marzymy

Najbardziej prestiżowe adresy w Polsce –  o takich marzymy
Możliwość komentowania Najbardziej prestiżowe adresy w Polsce – o takich marzymy została wyłączona, 18/07/2013, przez␣, w␣apartamenty, Gdańsk, Headline, Kraków, marketing nieruchomości, mazowieckie, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, regiony, Warszawa, Wrocław

Rezydencja Opera w Warszawie, Angel Wawel w Krakowie i Sky Tower we Wrocławiu – to jedne z najbardziej prestiżowych apartamentowców w Polsce według Lion’s Banku. Jedni nabywcy marzą o życiu w chmurach, inni o kameralnej rezydencji, a jeszcze inni o historycznym klimacie Starego Miasta. Wszystkie te marzenia łączy jedno – aby je zrealizować trzeba mieć w portfelu miliony złotych.

Prestiż adresu to obok lokalizacji i standardu nieruchomości jeden z najważniejszych wyznaczników wartości nieruchomości. O tym, że dany adres wśród potencjalnych nabywców cieszy się wybitnym zainteresowaniem decyduje wiele czynników. Niecodzienna architektura, wyjątkowość miejsca, sąsiedztwo celebrytów i ponadprzeciętna atrakcyjność lokalizacji to tylko niektóre z nich. Lion’s Bank, opierając się na danych pochodzących z Lion’s House, podsumował najnowsze preferencje zamożnych nabywców, tworząc w oparciu o nie ranking najbardziej pożądanych adresów. Pod uwagę wzięliśmy nieruchomości wielorodzinne zlokalizowane na pięciu największych rynkach w Polsce: w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. W rankingu ujęliśmy zarówno już istniejące budynki, jak i takie, które dopiero powstają. W niektórych z nich wciąż można zamieszkać, inne mogą być tylko obiektem marzeń.

W Warszawie najbardziej pożądane kameralne inwestycje

Stołeczną listę najbardziej prestiżowych adresów otwiera Rezydencja Opera znajdująca się przy ulicy Niecałej. Jest to kameralny projekt położony w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodu Saskiego, Teatru Wielkiego i Traktu Królewskiego. Dwa stojące już budynki mają po 7 pięter. Ten, w którym deweloper sprzedaje lokale (mieszczący się przy ul. Niecałej 9) składa się z zaledwie 13 luksusowych apartamentów. Z kolei już stojący budynek, zlokalizowany przy ul. Niecałej 7, mieści 39 apartamentów. Na dachach obu apartamentowców znajdują się tarasy z ogrodami. Prestiżu tej inwestycji dodają hole wejściowe wyłożone kamieniem i drewnem egzotycznym. Atutem lokalizacji jest bliskość centrum i jednocześnie niskie natężenie hałasu. A ceny? Choć nie są podawane do publicznej wiadomości, to nieoficjalnie wiadomo, że najdroższy apartament jest wart kilkanaście milionów złotych.

Rezydencja Opera, Warszawa
Źródło: Lion’s House

Na drugim miejscu w rankingu Lion’s Banku dla Warszawy uplasowała się inwestycja przy ulicy Drewnianej 9, o identycznej nazwie. W projekcie tym, położonym na terenie stołecznego Powiśla, można znaleźć lokale o powierzchni nawet 300 m kw. Ich wysokość wynosi od 3,2 do 3,5 metrów. W samej inwestycji, która nawiązuje do przedwojennej architektury, na piętrze zlokalizowane są jedynie dwa apartamenty. Atutami tego miejsca są też dwie recepcje, concierge, basen, sauna, część rekreacyjna, ogród na terenie patio, ale też inteligentna instalacja elektryczna, która pozwala dowolnie programować i zarządzać oświetleniem, klimatyzacją i ogrzewaniem. –Cena jednego apartamentu może sięgnąć 5 – 6 mln złotych, a średnia cena ofertowa dostępnych dziś lokali to 18 tys. zł za m kw. – mówi Marek Przybyszewski, specjalista ds. rynku pierwotnego w Lion’s House.

Drewniana 9, Warszawa
Źródło: Lion’s House

Na trzecim miejscu w rankingu najbardziej prestiżowych adresów Lion’s Banku w Warszawie znalazła się inwestycja realizowana przez firmę Triforium na stołecznej ulicy Mokotowskiej. Pomysł inwestycyjny polega na gruntownej przebudowie wewnątrz i z zewnątrz 100-letniej kamienicy, perełki architektonicznej, położonej w bardzo prestiżowej lokalizacji. Dzięki temu powstanie tu budynek oferujący wszystkie udogodnienia współczesnego budownictwa apartamentowego. Mieszkańcy będą mogli korzystać z garażu podziemnego, ochrony z usługą concierge, a także SPA z basenem, łaźnią parową i suchą sauną. Cała rezydencja kryje w sobie 26 apartamentów o powierzchni od 55 do 170 m kw., które można łączyć.

Mokotowska 8, Warszawa
Źródło: Lion’s House

 


10 najbardziej prestiżowych adresów w Warszawie wg Lion’s Banku

L.p.

Nazwa inwestycji Stan realizacji

1

Rezydencja Opera gotowa

2

Drewniana 9 gotowa

3

Mokotowska 8 inwestycja w trakcie realizacji

4

Cosmopolitan inwestycja w trakcie realizacji

5

Morskie Oko gotowa

6

Villa Monaco gotowa

7

Multico Residence gotowa

8

Rezydencja Foksal gotowa

9

Złota 44 inwestycja w trakcie realizacji

10

Śniegockiej Residence – Filadelfia gotowa
Źródło: Badanie preferencji klientów Lion’s House

 

W Krakowie prawdopodobnie najdroższy apartament

W stolicy województwa małopolskiego, jednym z najważniejszych wyznaczników prestiżu jest bliskość Starego Miasta. Pewnie też dlatego na najwyższym miejscu w krakowskim rankingu Lion’s Banku uplasowała się inwestycja Angel Wawel. Projekt ten zakładaj renowację budynku, którego początki sięgają XVI wieku, oraz dobudowę nowoczesnej części apartamentowej. Na prestiż inwestycji wpływa bezpośrednie sąsiedztwo Wawelu, ale to nie wszystko. Do dyspozycji przyszłych właścicieli oddana zostanie strefa wellness, basen, sauny i studio fitness. Projekt zakłada też stworzenie strefy relaksu, gdzie będzie można zrelaksować się przy profesjonalnie robionych napojach lub oglądając film w prywatnej sali kinowej. Podziemne sale klubowe, dostępne tylko dla mieszkańców, znajdować się będą w oryginalnych zabytkowych murach. Ponadto właściciele będą mogli korzystać z piwnicy na wina, palarni cygar, sali bilardowej oraz usług concierge.

W ofercie znaleźć można zarówno niewielkie – niespełna 30-metrowe lokale, jak i prawdziwe apartamenty, wśród których jeden nie bez kozery nazwany jest królewskim. Posiada ok. 600 m kw. powierzchni i znajduje się w miejscu dawnej kaplicy, której ściany zdobią polichromie małopolskiego artysty Jana Bukowskiego. Apartament składa się z parteru oraz trzech kondygnacji. Właściciel będzie miał do dyspozycji własną windę i prywatną, ekskluzywną klatkę schodową. Te pałacowe wnętrza tworzą unikalną powierzchnię mieszkalną na skalę europejską. Dopełnieniem całości jest niepowtarzalny widok z okien tego apartamentu na Wawel. Cena nieruchomości nie jest niestety informacją jawną, ale z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że jest to najdroższy nowy apartament, jaki można obecnie kupić w Polsce.

Angel Wawel, Kraków
Źródło: Lion’s House

Na drugim miejscu na liście najbardziej pożądanych adresów w Krakowie znalazły się Apartamenty Nadwiślańskie. Projekt ten zlokalizowany jest na Starym Podgórzu niedaleko Bulwarów Wiślanych. Lokale mają powierzchnie od ok. 30 do ponad 160 m kw. Na najwyższych piętrach znajdują się apartamenty z tarasami, z których można oglądać panoramę Starego Miasta. Podobne widoki mogą też podziwiać właściciele tarasów usytuowanych na piątej kondygnacji budynku.

 

Apartamenty Nadwiślańskie, Kraków
Źródło: Lion’s House

Na trzecie miejsce w zestawieniu krakowskim zasłużyły sobie, według klientów Lion’s House, Apartamenty Kasztelańskie. Inwestycja położona jest na terenie dzielnicy Salwator, niedaleko krakowskich Błoni i Starego Miasta. Projekt składa się z dwóch czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Na najwyższych kondygnacjach znajdują się luksusowe ponad 120-metrowe penthousy z tarasami na poziomie salonu i tarasami dachowymi, z których można podziwiać panoramę miasta.

Apartamenty Kasztelańskie, Kraków
Źródło: Lion’s House

 

10 najbardziej prestiżowych adresów w Krakowie wg Lion’s Banku

L.p.

Nazwa inwestycji Stan realizacji

1

Angel Wawel inwestycja w trakcie realizacji

2

Apartamenty Nadwiślańskie inwestycja w trakcie realizacji

3

Apartamenty Kasztelańskie gotowa

4

Browar Lubicz inwestycja w trakcie realizacji

5

Garden Residence gotowa

6

Apartamenty z Ogrodu inwestycja w trakcie realizacji

7

Noble Residence gotowa

8

Apartamenty przy Bulwarze inwestycja w trakcie realizacji

9

Lofty w Młynie gotowa

10

Pałac Dunajewskiego gotowa
Źródło: Badanie preferencji klientów Lion’s House

 

Najwyższe mieszkania w chmurach we Wrocławiu

Inwestycja otwierające wrocławskie zestawienie Lion’s Banku nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem. Pierwsze miejsce na podium zajął bowiem Sky Tower. Jest to nie tylko najwyższy budynek o funkcji mieszkalnej we Wrocławiu, ale też najwyższy w Polsce (212 metrów). Znajdują się w nim jedyne na skalę europejską „apartamenty w chmurach”, położone na rekordowej wysokości nawet 200 m. Taki adres trudno porównać z jakimkolwiek innym usytuowanym „na ziemi”. Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne.

Sky Tower znajduje się na terenie najpopularniejszej dzielnicy stolicy województwa dolnośląskiego – Krzyków. W budynku mieści się 236 apartamentów, ale jest możliwość łączenia sąsiadujących lokali. Jest też ostatnia szansa, aby stać się właścicielem całego piętra o powierzchni aż 800 m kw. i widoku na wszystkie strony świata! W części galeryjnej budowli znajdują się butiki, delikatesy, centrum medyczne, restauracje i kawiarnie, SPA i centrum sportowe. Ceny najdroższych, położonych „w chmurach” apartamentów w Sky Tower mogą sięgać nawet 9 mln zł.

Sky Tower, Wrocław
Źródło: Lion’s House

Drugie miejsce we wrocławskim rankingu top adresów należy do powstającej dopiero inwestycji OVO Apartments. Znajduje się ona w samym centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Traugutta i Podwale. Budynek o bardzo nowoczesnej architekturze, zaprojektowany przez znane paryskie biuro architektoniczne, pomieści m.in. 5-gwiazdkowy hotel oraz ekskluzywne apartamenty i penthousy. Te ostatnie, zaprojektowane w liczbie 26, znajdą się na szóstej kondygnacji w najbardziej prestiżowej części apartamentowca. Z tego piętra rozpościerać się będą najpiękniejsze widoki na miasto Wrocław.

 

 

OVO Apartments, Wrocław
Źródło: Lion’s House

Na trzecim miejscu w zestawieniu Lion’s Banku dla Wrocławia znalazł się natomiast kameralny projekt Zielona Etiuda. Jest to kompleks czterokondygnacyjnych willi, w których mieszczą się apartamenty. Lokale mają powierzchnię od 51 do 244 m kw.Dzięki specjalnym instalacjom, można w nich zamontować kominki. Właściciele mieszkań mogą korzystać z basenu, sauny, jacuzzi i klubu fitness, które znajdują się na terenie inwestycji. Elewacja została wykończona z wykorzystaniem kamienia naturalnego i cegły klinkierowej.

Zielona Etiuda, Wrocław
Źródło: Lion’s House

 

10 najbardziej prestiżowych adresów we Wrocławiu wg Lion’s Banku

L.p.

Nazwa inwestycji Stan realizacji

1

Sky Tower gotowa

2

Ovo Apartments w realizacji

3

Zielona Etiuda gotowa

4

Marina I i II gotowa

5

Apartamenty Dąbie gotowa

6

Lofty Platinum gotowa

7

Rezydencja Piasek gotowa

8

Concerto Verona gotowa

9

ING Thespian gotowa

10

Rezydencja Borek gotowa
Źródło: Badanie preferencji klientów Lion’s House

 

Nad morzem wygrywa latarnia

Zestawienie top 10 prestiżowych adresów w Trójmieście otwiera kameralna inwestycja Lighthouse w Gdyni. Położona około 500 metrów od Bulwaru Nadmorskiego, co pozwala mieszkańcom podziwiać z jednej strony panoramę miasta, a z drugiej otwarte morze, klify i tereny zielone. Ciekawostką jest fakt, że nieruchomość składa się tylko z 14 apartamentów zlokalizowanych przeważnie po jednym na piętrze, a do każdego apartamentu dostać się można bezpośrednio windą. Niestety większość lokali znalazła już nabywców. W ofercie zostało kilka nieruchomości o powierzchni od około 90 do 115 m kw.

Lighthouse, Gdynia
Źródło: Lion’s House

Badanie preferencji nabywców dało w Trójmieście drugie miejsce inwestycji Sea Apartments. Jest to kameralny projekt apartamentowy położony dosłownie kilkanaście metrów od plaży. Między innymi ten atut powoduje, że projekt uplasował się tak wysoko w oczach nabywców. Budynki są zaprojektowane w sposób nowoczesny z jasnymi elewacjami i dużymi przeszkleniami oraz wykorzystaniem drewna. W projekcie tym można kupić zarówno apartament jak i dom w zabudowie bliźniaczej. Te pierwsze są w wielkości od około 80 do przeszło 250 m kw., a wszystkie domy mają niecałe 300 m kw. powierzchni.

Sea Apartments, Gdańsk
Źródło: Lion’s House

Ostatnie miejsce na podium w Trójmieście przypadło w udziale inwestycji Symfonia Residence. Projekt ten położony jest przy ulicy Targ Rybny, bezpośrednio nad Motławą, naprzeciwko Wyspy Spichrzów. Budynek charakteryzuje się nowoczesną architekturą nawiązującą do zabytkowej zabudowy kamienicznej. Cała inwestycja składa się z pięciu kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Na parterze znajduje się część usługowa, a wyżej 14 lokali o powierzchniach od 59 do 80 m kw. oraz dwa penthousy o powierzchni około 130 m kw. Do jednego z nich przynależy 50-metrowy taras.

Symfonia Residence, Gdańsk
Źródło: Lion’s House

 

10 najbardziej prestiżowych adresów w Trójmieście wg Lion’s Banku

L.p.

Nazwa inwestycji Stan realizacji

1

Lighthouse gotowa

2

Sea Apartments inwestycja w trakcie realizacji

3

Symfonia Residence gotowa

4

Kwartał Kamienic gotowa

5

Aquarius inwestycja w trakcie realizacji

6

Silver House inwestycja w trakcie realizacji

7

Sea Towers gotowa

8

Nadmorski Dwór inwestycja w trakcie realizacji

9

Nowe Orłowo inwestycja w trakcie realizacji

10

Oliwa Park inwestycja w trakcie realizacji
Źródło: Badanie preferencji klientów Lion’s House

 

a w Wielkopolsce lokalizacja

W stolicy Wielkopolski za najbardziej prestiżowy adres nabywcy uznali inwestycję Elite GarbaryResidence. Ten położony w ścisłym centrum, u zbiegu ulic Garbary i Szyperskiej, projekt łączy w swojej architekturze nowoczesność i historyczny charakter Starego Miasta. Na elewacji znaleźć można zarówno piaskowiec, jak i kamień, szkło oraz aluminium. W inwestycji znajdują się mieszkania o powierzchniach od 27 do 200 m kw. Sam budynek ma siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Do użytku właścicieli oddano Spa i klub fitness.

Elite Garbary Residence, Poznań
Źródło: Lion’s House

Na drugim miejscu w rankingu Lion’s Banku uplasowała się inwestycja położona po przeciwnej stronie rynku Starego Miasta, przy ulicy Towarowej. Jest to nowoczesny budynek o jedenastu kondygnacjach, z dwoma poziomami garaży. Mieszkania mają balkony i loggie, a ich metraże mieszczą się w granicach od 49 do 174 m kw. W budynku jest recepcja i monitoring.

Towarowa 41, Poznań
Źródło: Lion’s House

Ostatnie miejsce na podium rankingu Lion’s Banku zajęła inwestycja Warzelnia, budowana przez firmę Nickel Development. Jest to kompleks 100 apartamentów położonych na terenie dzielnicy Nowe Miasto (na wschód od Jeziora Maltańskiego i południowy-wschód od zoo) tuż obok Browaru Mycielskich i nad Browarnym Stawem. Inwestycja położona jest niedaleko centrum, ale w spokojnej okolicy i otoczeniu zieleni. Architektura nawiązuje do historycznego gmachu browaru. Elewacje w dużej mierze pokrywa cegła, ale nowoczesność podkreślają też szkło i elementy metalowe. Najwyżej wycenioną nieruchomością(1,3 mln zł),wciąż pozostającą w ofercie, jest ponad 200-metrowy segment. Składa się on z sześciu pokoi (trzy są wyposażone w garderoby), trzech łazienek, garażu, i ogrodu zimowego.

Warzelnia, Poznań
Źródło: Lion’s House

 

10 najbardziej prestiżowych adresów w Poznaniu wg Lion’s Banku

L.p.

Nazwa inwestycji Stan realizacji

1

Elite GarbaryResidence gotowa

2

Towarowa 41 inwestycja w trakcie realizacji

3

Warzelnia inwestycja w trakcie realizacji

4

VilleSołackie inwestycja w trakcie realizacji

5

Nowe Chwaliszewo inwestycja w trakcie realizacji

6

Kasztanowa Aleja gotowa

7

Osiedle Naramowice inwestycja w trakcie realizacji

8

Nowa Sienna inwestycja w trakcie realizacji

9

City Park gotowa

10

Nowy Grunwald inwestycja w trakcie realizacji
Źródło: Badanie preferencji klientów Lion’s House

 

Bartosz Turek, Katarzyna Siwek, Lion’s Bank

Artur Wach, Lion’s House

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.