Nagrody Prime Property Prize i PropTech Festival 2022 rozdane

Nagrody Prime Property Prize i PropTech Festival 2022 rozdane
Możliwość komentowania Nagrody Prime Property Prize i PropTech Festival 2022 rozdane została wyłączona, 22/09/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Warszawa, 22 września 2022 r. – Najlepsze nieruchomości ostatniego roku, ludzie i firmy, których działania odegrały kluczową rolę w rozwoju branży oraz najlepsze, technologie dla nieruchomości – zostały wyróżnione w 12. edycji Prime Property Prize oraz 5. PropTech Festivalu. Laureatów ogłoszono podczas gali towarzyszącej konferencji Property Forum 2022.

Galę, która odbyła się w hotelu Sheraton Grand Warsaw, prowadzili Małgorzata Burzec-Lewandowska i Robert Posytek zPropertyNews.pl, Propertydesign.pl oraz autorzy programu Property Forum. Podczas uroczystego wydarzenia ogłoszono i nagrodzono laureatów obu plebiscytów.

Statuetki Prime Property Prize 2022 przyznano w 12. kategoriach, w tym w dwóch nowych – Strategia ESG oraz Inwestycja PRS.

W kategorii Człowiek Roku PropertyNews.pl nagrodę otrzymał Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche. 

– Myślę, że wszyscy nominowani byli dużo lepsi ode mnie, wygląda na to, że ja mam szczęście. Stosuję metodę prezydenta Katowic i po prostu nie przeszkadzam swoim pracownikom, których z roku na rok przybywa. Mamy ciekawe czasy, świat jest w kryzysie, ale ja mam znowu szczęście, że bardzo dobrze poruszam się właśnie w sytuacjach kryzysowych. Bardzo dziękuję, to dla mnie absolutny zaszczyt, że jestem w tym miejscu – mówił Władysław Grochowski.

W kategorii Deweloper Roku nagrodzono Cavatina Holding.

– Dzisiaj wielokrotnie pojawiało się słowo „docenienie”. Ja również bardzo doceniam to wyróżnienie – serdecznie chcielibyśmy podziękować profesjonalistom i czytelnikom. W Cavatinie lubimy liczyć, zauważamy czujnie, że to już trzecia tego typu nagroda. Mówi się, że do trzech razy sztuka, ale my kończyć nie zamierzamy! – zapewniał Szymon Będkowski, członek zarządu Cavatina Holding.

W kategorii Miasto Przyjazne Inwestorom nagroda trafiła do Miasta Katowice.

– Nie wiem, dlaczego dostałem tę nagrodę, bo jedyne co robię, to właściwie nie przeszkadzam, by inni mogli działać. Dobrze pamiętam, kiedy Pan Przemo Łukasik z Medusa Group przyszedł do nas pokazać swój projekt. Rozsypał wtedy na stole konferencyjnym klocki. Poukładał z nich wieżę i powiedział: Zobaczcie, to będzie nowy projekt w Katowicach. Efekt możemy dziś podziwiać wszyscy. Dlatego apeluję – nie przeszkadzajmy tym, którzy na swojej pracy się naprawdę znają – mówił w trakcie gali konkursowej Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W kategorii Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Handlowej doceniono 1. etap przebudowy Renomy we Wrocławiu. 

Inwestycja realizowana przez Globalworth Poland jest inspirowana bliźniaczym domem handlowym z Berlina. Wrocławska Renoma ma nie tylko być miejscem handlu, ale także przestrzenią, gdzie dobrze spędza się czas z rodziną i przyjaciółmi. 

– Dziękuję w imieniu wszystkich zaangażowanych w proces przebudowy. Nagroda i zainteresowanie ze strony najemców i feedback naszych klientów pokazują, że decyzja podjęta ponad 3 lata temu była dobrą decyzją. Zapraszam do odwiedzenia Renomy! –powiedział Łukasz Duczkowski, kierownik inwestycji w Globalworth Polska.

W kategorii Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Biurowej bezkonkurencyjna okazała się Varso Tower.

– Dziękuję, jestem niezmiernie dumny, że w imieniu zarządu HB Reavis mogę odebrać tę nagrodę – powiedział Krzysztof Wilczek, Country Development Director i członek zarządu HB Reavis

– Chciałbym podziękować HB Reavis, wszystkim ludziom, którzy włożyli dużo wysiłku, aby tak ładnie prezentował się w panoramie miasta – dodał Marcin Chruśliński, manager projektu Varso Tower.

W kategorii Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej wyróżniono 7R dla Żabki.

– Chciałem bardzo serdecznie podziękować jurorom za dokonanie tego wyboru. Magazyn jest autentycznie nieprawdopodobny, nowoczesny, wybiegający w przyszłość. Chciałem podziękować przede wszystkim najemcy i inwestorowi, firmie Żabka i generalnemu wykonawcy firmie Bremer, a także zespołowi 7R! – mówił Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R. 

– Szanowni Państwo bardzo dziękujemy za to uznanie. To jest ósme centrum dystrybucyjne Żabki. Jest to najbardziej zaawansowana technologicznie inwestycja Żabki i pierwsza inwestycja nieruchomościowa w historii Grupy Żabka – dodał Andrzej Potyra, Head of Żabka Property.

W kategorii Inwestycja Roku – Rynek Hotelarski nagrodzony został Dwór Uphagena.

– Dziękuję Piotrowi Grochowskiemu i jego zespołowi. To młodzi ludzie z wielką pasją i ogromną znajomością tematu. Zapraszamy też do nas kolejnych inwestorów, bo mamy kilkanaście bardzo nośnych projektów, które czekają w kolejce – tak nagrodę skomentował Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

– Bardzo dziękuję szanownemu jury. Jest nam niezmiernie miło znaleźć się w tym gronie. To nie był prosty hotel. Dzięki zaangażowaniu zespołu udało nam się go zrealizować – dodał Piotr Grochowski, główny architekt Arche.

Inwestycja PRS – tutaj dostrzeżone przez jury zostały Apartamenty Elektrownia w Elektrowni Powiśle.

– Jest mi niezmiernie miło, szczególnie, że jest to inauguracja kategorii. Jest to kolejna nagroda Prime Property Prize, którą odbieramy dla Elektrowni Powiśle. To wyjątkowy projekt, w wyjątkowym miejscu, z piękną historią. Cieszy się ogromną popularnością, apartamenty są w 100% wynajęte – mówił Dariusz Domański, partner zarządzający White Star Real Estate.

W kategorii Architektura, nagroda portalu PropertyDesign.pl trafiła do Biurowców .KTW. 

– Bardzo dziękuję szanownemu jury za wyróżnienie. Jak widać, na zabawę z klockami nigdy nie jest za późno. Dziękuję inwestorowi za zaufanie, za cierpliwość, za partnerskie podejście do współpracy. Dziękuję naszym architektom, miastu – bo takie projekty nie mogą powstawać bez włodarzy miasta – podkreślał Przemo Łukasik, Medusa Group. 

– Dziękuję za wszystkie oddane głosy. Kiedy pokazaliśmy 7 lat temu ten projekt, nikt nie wierzył, że debiutujący inwestor zrealizuje projekt takiej skali. Duże podziękowania dla miasta oraz dla zespołu TDJ – dodał Bartłomiej Solik, partner zarządzający w TDJ Estate.

W kategorii Doradca Roku uhonorowano Savills.

– Bardzo się cieszę. Dziękuję naszym klientom, którzy nam ufają i wierzą, że potrafimy czasem coś mądrego im doradzić. Dziękuję zespołowi Savills – to fantastyczni ludzie i jest ich coraz więcej. W ostatnich dwóch latach mamy nagromadzenie czynników negatywnych, których nikt się nie spodziewał, jednocześnie. Idziemy do przodu, rozwijamy się dynamicznie, w sposób odpowiedzialny i etyczny – można tak! – mówił Tomasz Buras, dyrektor działu doradztwa inwestycyjnego w Savills.

W kategorii Przestrzeń komercyjna nagrodę zdobyły Browary Warszawskie.

– Dziękujemy za wyróżnienie. To szczególny moment, bo otrzymujemy nagrodę w bardzo doborowym towarzystwie. Kiedy kończyliśmy Q22, myśleliśmy, że nic bardziej spektakularnego nas już w Warszawie nie spotka. I oto powstały Browary Warszawskie i okazały się wielkim sukcesem. Są całkowicie wynajęte i ciężko tam znaleźć stolik, by zjeść – mówił Michał Żelski, dyrektor regionalny w Echo Investment. 

– Miło być architektem, gdy dostaje się tak znakomite nagrody. Za Browary dostaliśmy ich już zresztą wiele, co jest najlepszym dowodem, że warto było spędzić 8 lat nad tym projektem – dodawał Maciej Rydza, JEMS Architekci.

W kategorii Strategia ESG nagroda trafiła do Panattoni.

– Jest mi bardzo miło przyjąć tę nagrodę w imieniu firmy Panattoni. Zielony zawsze był moim ulubionym kolorem, ale nie zdawałam sobie sprawy, że kiedyś będę mogła odebrać zieloną nagrodę. Dla Panattoni jest ona potwierdzeniem naszych aktywnych działań na rzecz zrównoważonego budownictwa i rozwoju. ESG ma krótką nazwę, ale szeroki zakres. Aby odnieść tu sukces potrzeba, byśmy wszyscy patrzyli w tym samym kierunku – mówiła Emilia Dębowska, Panattoni.

Podczas gali towarzyszącej XII Property Forum w Warszawie wręczono również wyróżnienia dla zwycięzców plebiscytu PropTech Festival, skierowanego do twórców innowacyjnych technologii dla nieruchomości. Laureatami PropTech Festival 2022 zostali: Martha, ParkCash, Żabka Nano. Nagrody odebrali Paweł Tymowski, dyrektor ds. Serwisu I Modernizacji w ZREMB; Piotr Nizio, CEO ParkCash oraz Paweł Grabowski, Head of unmanned solutions w Żabka Polska.

Gala wręczenia nagród Prime Property Prize 2022 była podsumowaniem pierwszego dnia XII Property Forum (Warszawa, 19-20 września 2022 r.). Wydarzenie odbyło się w formie hybrydowej – stacjonarne sesje transmitowane były online. Organizatorem jest Grupa PTWP, wydawca portali propertynews.pl, propertydesign.pl, housemarket.pl i propertystock.pl oraz organizator takich wydarzeń jak Europejski Kongres Gospodarczy i 4 Design Days.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.propertynews.pl 

Omnie Katarzyna Maciak