Muzeum Historii Polski już w 2018 roku

Muzeum Historii Polski już w 2018 roku
Możliwość komentowania Muzeum Historii Polski już w 2018 roku została wyłączona, 23/07/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, Headline, infrastruktura, inwestycje, nieruchomości, Warszawa, Żoliborz

W przyszłym roku mają się rozpocząć prace przy budowie Muzeum Historii Polskiej na terenie Cytadeli Warszawskiej. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że Muzeum zostanie otwarte w 2018 roku na rocznicę stulecia niepodległości.

Rząd ma wyłożyć na budowę obiektu 310 mln zł. Budynek Muzeum ma mieć 24 tys. mkw. powierzchni. MHP powstanie na terenie Cytadeli, w zespole muzealnym, który obejmie już istniejące Muzeum X Pawilonu, budowane Muzeum Katyńskie oraz Muzeum Wojska Polskiego.

Wystawa znajdująca się w Muzeum będzie w innowacyjny sposób przedstawiała najważniejsze dzieje Polski, w tym historię polityczną, kultury, życia społecznego i obyczajów. Oprócz wystawy stałej, w Muzeum znajdą się również wystawy czasowe.

Źródło: nowawarszawa.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.