Mniej osób chce rządowego kredytu

Możliwość komentowania Mniej osób chce rządowego kredytu została wyłączona, 08/07/2011, przez␣, w␣ceny, finanse, kredyty, miasta, mieszkaniowe, regiony, sprzedaż

Mimo planowanych ograniczeń w programie „Rodzina na swoim”, zainteresowanie kredytem z dopłatą od państwa nie wzrosło. W marcu kredyt zaciągnęło 5,8 tys. rodzin, w kwietniu – 5,1 tys., a w czerwcu tylko 4,5 tys.

Nie spodziewali się tego analitycy, którzy przewidywali, że Polacy będą chcieli skorzystać z programu tuż przez zaostrzeniem przepisów.

Spadek zainteresowania tłumaczy się tym, że grupa, która może ubiegać się o taki kredyt jest stosunkowo mała. Jak podaje ekspert z Expandera: – Trzeba mieć ślub, wysoką zdolność kredytową i nie posiadać innego mieszkania.

Jesienią z kolei liczba chętnych może wzrosnąć: do programu włączą się single. Wtedy będzie jednak trudniej wybrać mieszkanie, bo zostaną obniżone limity za metr kwadratowy.

 

Źródło: gazetaprawna.

Photo by Albertyanks (CC-BY)

Tagi:␣
adautorfront

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.