Mieszkanie ze znajomymi lub innymi studentami

Mieszkanie ze znajomymi lub innymi studentami
Możliwość komentowania Mieszkanie ze znajomymi lub innymi studentami została wyłączona, 07/08/2012, przez␣, w␣nieruchomości, porady, wynajem

Największa grupa ankietowanych studentów – 37% – rozpoczyna poszukiwania z grupą znajomych. 27% decyduje się na dokwaterowanie do studentów, którzy mają już wynajęte mieszkanie. Typowa stancja, czyli pokój wynajmowany w lokalu, w którym mieszka również właściciel, nadal traci na popularności. Przed dwoma laty 10% ankietowanych deklarowało, że chcą zamieszkać na stancji. W 2012 jest to już tylko 7%. Jest to efekt zwiększenia liczby mieszkań przeznaczonych pod wynajem w ciągu kilku ostatnich lat i spadku kosztów mieszkania w porównaniu z kosztami stancji. Z drugiej strony jest to również efekt zmian kulturowych: większej niezależności młodych ludzi i ich szybszego startu w dorosłość.

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.