Mieszkania idealne = mieszkania „zielone”

Mieszkania idealne = mieszkania „zielone”
Możliwość komentowania Mieszkania idealne = mieszkania „zielone” została wyłączona, 09/11/2012, przez␣, w␣Ekonomiczny dom, nieruchomości

Skanska Residential Development Poland zapytała klientów jakie powinno być mieszkanie idealne. Z badań[i] przeprowadzonych podczas wrześniowych targów Murator Expo jednoznacznie wynika, że mieszkanie marzeń Polaków to takie, w którym zastosowano „zielone” rozwiązania. W wizję respondentów doskonale wpisuje się najnowszy projekt firmy – Park Ostrobramska, który stworzony został w oparciu o główne motto Skanska „My dbamy”(ang. „We care”), czyli troskę o ludzi, przestrzeń i środowisko.

Mieszkania idealne = mieszkania „zielone”

„Jakie jest mieszkanie idealne?” – odpowiedzi na to pytanie szukała, podczas targów Murator Expo, firma Skanska Residential Development Poland. Okazuje się, że dla większości respondentów mieszkanie marzeń to takie, w którym zastosowano „zielone” rozwiązania. Idealny dom powinien być energooszczędny (tak uważa 87% respondentów) i przyjazny środowisku (78%). Z badań wynika także, że prawie 90% z nas w mieszkaniu marzeń chciałoby obniżyć wydatki na prąd oraz gaz, a 82% za wodę. W nowym osiedlu Skanska Residential Development Poland – Park Ostrobramska – wprowadzono innowacje, które pozwolą sprostać tym oczekiwaniom.

Mieszkanie „zielone” = Park Ostrobramska

Skanska Residential Development Poland stawia w centrum uwagi prostotę, funkcjonalność i energooszczędność mieszkania. Park Ostrobramska to projekt innowacyjny i „zielony”. Łączy dwa światy: natury i nowoczesności.

W trosce o oszczędność energii, w Parku Ostrobramska zadbano o dodatkową izolację termiczną budynków oraz szczelne okna o podwyższonych współczynnikach izolacji ciepła. Wewnątrz budynków – na korytarzach i w lobby, zastosowane zostanie oświetlenie typu LED, które jest obecnie najbardziej energooszczędnym źródłem światła i pozwala na redukcję zużycia energii o około 60%. W częściach wspólnych zamontowane zostaną czujniki ruchu.

Przyszłym mieszkańcom Parku Ostrobramska będziemy oferować także „zielony” standard wykończenia mieszkań. Dzięki kilku prostym rozwiązaniom, będą oni mogli oszczędzić ponad 1000 PLN w skali roku na samych opłatach za wodę. Dla tych, którzy będą chcieli sami wykańczać swoje mieszkanie, przygotujemy specjalny ekologiczny poradnik – mówi Justyna Biernacka, Green Business Coordinator w Skanska Residential Development Poland.

Do listy ekologicznych rozwiązań Parku Ostrobramska należy dodać instalację do ładowania samochodów elektrycznych oraz wprowadzenie poszerzonej segregacji śmieci. Ten ostatni pomysł zakłada budowę systemu zarządzania odpadami z podziałem na papier, plastik, szkło, aluminium, a nawet baterie czy lekarstwa oraz drobną elektronikę.

Park Ostrobramska = Idealna przestrzeń

Najważniejsze jest miejsce i przestrzeń. Dlatego też Skanska Residential Development Poland szczególną uwagę przywiązuje do lokalizacji oraz okolicznej infrastruktury. Park Ostrobramska powstaje w miejscu dobrze skomunikowanym z centrum miasta. Do centrum Warszawy można dojechać w 15-20 minut autobusem lub rowerem.

Ważne jest, aby mieszkańcy szybko mogli załatwiać najważniejsze, codzienne sprawy. W pobliżu Parku Ostrobramska znajdują się liczne małe sklepiki, centrum handlowo-rozrywkowe, duże, znane markety, pływalnia, szkoły i przedszkola. Wszystko, co najważniejsze w codziennym życiu, jest w zasięgu ręki.

– Projekty współtworzymy wraz z naszymi potencjalnymi klientami. Staramy się patrzeć na planowane realizacje z punktu widzenia przyszłych mieszkańców. Podstawą do powstania projektu Parku Ostrobramska były szczegółowe badania fokusowe. To właśnie odpowiedzi warszawiaków stały się inspiracją podczas projektowania przestrzeni osiedla – mówi Michał Świderski, Sales and Marketing Manager w Skanska Residential Development Poland. – Dbamy także o poczucie bezpieczeństwa naszych klientów. Aby dać gwarancję, że ich pieniądze są bezpieczne, a zakup mieszkania pewny, prowadzimy zamknięty rachunek powierniczy. Budowę finansujemy ze środków własnych Skanska – dodaje.

Na 7-hektarowej działce powstanie 1600 mieszkań. Budowa rozpoczęła się już w czerwcu tego roku. Pierwszy etap, którego budowa zakończy się do końca 2013 r., to dwa siedmio- i trzynastokondygnacyjne budynki o łącznej liczbie 298 mieszkań.

W Parku Ostrobramska każdy znajdzie mieszkanie na miarę swoich potrzeb. Zarówno singiel, jak i kilkoosobowa rodzina będą mogli wybrać swój przyszły dom spośród szerokiej gamy lokali: od 27-metrowego studia do 127-metrowych apartamentów. Ceny rozpoczynają się już od 6 015 PLN za metr kwadratowy. Dodatkowo mieszkańcy Parku Ostrobramska będą mogli skorzystać z wielu udogodnień m.in.: dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego, stojaków na rowery czy niecodziennych placów zabaw.

Więcej informacji na temat nowego osiedla Skanska Residential Development Poland – Park Ostrobramska – znajduje się na stronie internetowej firmy: www.skanska.pl/mieszkaj.


[i] Badanie przeprowadzone zostało podczas targów Murator Expo w dniach 8-9 września 2012 r., na próbie 211 osób.

Omnie Skanska Residential Development Poland Sp. z o. o.

Skanska Residential Development Poland Sp. z o. o. jest innowacyjnym deweloperem zielonych budynków mieszkaniowych. Firma działa w Polsce od 2011 roku i jest częścią grupy Skanska, światowego lidera w zakresie budownictwa oraz projektów nieruchomości mieszkaniowych. Skanska Residential Development Poland będzie realizować projekty ekologicznego budownictwa mieszkaniowego z zastosowaniem skandynawskich rozwiązań architektonicznych oraz idei zrównoważonego rozwoju w budownictwie.