Mazowsze wybiera kolej

Mazowsze wybiera kolej

Jak obliczyły Koleje Mazowieckie w pierwszym półroczu 2012 r. z ich taboru skorzystało aż 29,2 mln podróżnych – to o 2,5 mln więcej niż rok wcześniej. Kolejarze mówią, że jest to nowy trend: mieszkańcy polubili podróżowanie pociągami.

Czynniki, które zachęcają do korzystania z usług kolejowych to m.in. częste modernizacje oraz zakup nowych pojazdów. W 2011 r. pojawiło się 29 nowych pociągów, się także nowe połączenia.

Źródło: www.zw.com.pl

Photo by Jan Stradowski (CC-BY)

 

 

 

 

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

Jeden komentarz

  1. 7 listopada, 2012 8:29

    Inicjatywa OK. Tylko jedno pytanie .Jakie są dinokanoa p.Kalaty jako ministra, przedsiębiorcy,ekonomisty a może socjologa. Przecież to z naszych podatkf3w ludzie Ci będą całkiem nieżle opłacani m. in. skuteczny monitoring i kontrolę wesołej często twf3rczości sejmu. Więc musza gwarantować odpowiedni poziom, wykształcenia, wiedzy i doświadczenia niekoniecznie politycznego. Pani Kalata, o ile mi wiadomo nawet jako minister niczym się nie zasłużyła.Sądziłem, że przynajmniej jedno ugrupowanie traktuje wyborcf3w poważnie, a nie jak gosposie domowe emocjonujące się jedynie życiem celebrytf3w.PS. Prf3cz tej ww. wpadki z kandydatami wytypowanie pozostałych jawi się dość rozsądnie.Pozdrawiam