Martin Birkert jako Country Manager będzie wspierał ekspansję MLP Group w Niemczech

Martin Birkert jako Country Manager będzie wspierał ekspansję MLP Group w Niemczech
Możliwość komentowania Martin Birkert jako Country Manager będzie wspierał ekspansję MLP Group w Niemczech została wyłączona, 10/01/2023, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

MLP Group,jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, wzmacnia swój zespół w Niemczech. Z początkiem stycznia br. Martin Birkert objął stanowisko Country Manager Germany i będzie odpowiadać za rozwój nowych projektów magazynowo-logistycznych oraz business parków na terenie tego kraju. 

Obraz zawierający mężczyzna, osoba, kostium, noszenie

Opis wygenerowany automatycznie

Martin Birkert jest doświadczonym menedżerem na rynku niemieckim z 17-letnim doświadczeniem zdobytym w sektorze nieruchomości komercyjnych. Karierę zawodową rozpoczął jako negocjator w agencji doradczej JLL (Jones Lang LaSalle). Następnie pracował dla różnych podmiotów rozwijając kompetencje w zakresie  zarządzania aktywami nieruchomościowymi. W NAI Apollo Real Estate, pełnił funkcję zastępcy szefa działu nieruchomości przemysłowych. Następnie jako Business Development Manager w Nextparx koncentrował się na pozyskiwaniu nieruchomości i najemców, prowadzeniu procesów due diligence i zarządzaniu projektami. W kolejnych latach odpowiadał za rozwój biznesu logistycznego w ramach SEGRO, następnie Alpha Industrial Advisors, a w ostatnich latach w DIC Asset. Posiada tytuł magistra uzyskany w International Real Estate Business School (IREBS) na Uniwersytecie w Ratyzbonie.

MLP Group traktuje priorytetowo rozwój na rynku niemieckim. Obecnie Grupa rozwija w tym kraju sześć parków logistycznych w okolicach Berlina, Unny, Niederrhein, Schalke, Trebur i Idstein. W przygotowaniu są kolejne projekty. Wszystkie obiekty powstające na rynku niemieckim i austriackim poddawane są certyfikacji DGNB na poziomie Gold lub Platinum. Działania MLP Group mają na celu ochronę środowiska i osiągnięcie zerowej emisji CO2 do 2026 roku.

– Niemcy są największym i najważniejszym rynkiem magazynowym w Europie. W ciągu roku w tym kraju przybywa blisko 10 mln mkw. nowej powierzchni, czyli kilkakrotnie więcej niż w Polsce. Dla MLP Group rynek niemiecki jest strategicznym kierunkiem zagranicznej ekspansji. Systematycznie zwiększamy swoją aktywność dokupując i rezerwując kolejne grunty pod inwestycje. W perspektywie dwóch, trzech lat stanie się on dla nas najważniejszy i stanowić będzie około 50-60% naszego portfela nieruchomościowego – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group.
 Nieruchomości inwestycyjne MLP Group warte już 3 mld zł

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Omnie Katarzyna Maciak