Lublin sprzedaje teren zajezdni autobusowej

Lublin sprzedaje teren zajezdni autobusowej
Możliwość komentowania Lublin sprzedaje teren zajezdni autobusowej została wyłączona, 10/01/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, lubelskie, Lublin, miasta, regiony

Lubelski magistrat zamierza sprzedać tereny obecnej zajezdni autobusowej przy al. Kraśnickiej. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że na tym miejscu może powstać zabudowa usługowa i mieszkaniowa wielorodzinna o maksymalnej wysokości 25-55 m.

Działka ma powierzchnię 3,2 ha. Jest podzielona na sześć nieruchomości. Jak mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk: – Szczególnie zależy nam na powstaniu na tym terenie nowoczesnych biurowców, na które popyt w mieście stale wzrasta. Lublin coraz częściej dostrzegany jest przez branżę nowoczesnych usług biznesowych, rozwijają się firmy informatyczne i centra usług wspólnych, które potrzebują dużych powierzchni biurowych o najwyższym standardzie. Urząd Miasta także potrzebuje nowoczesnej powierzchni biurowej dla zapewnienia właściwej obsługi mieszkańców. To właśnie z myślą o tego rodzaju inwestycjach zdecydowaliśmy się zmienić plan miejscowy dla tego obszaru.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by Anaraga (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.