Lotniska w Tykocinie nie będzie

Możliwość komentowania Lotniska w Tykocinie nie będzie została wyłączona, 25/05/2011, przez␣, w␣infrastruktura, lokalne, miasta, podlaskie, regiony

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, nie ma szans na to, aby zakończyć w 2015 roku budowę lotniska w Tykocinie. Na budowę tego obiektu przeznaczono 350 mln zł ze środków unijnych. Należy je wykorzystać do końca 2015 roku. Wykonawcy nie zdążą zakończyć wszelkich prac do tego czasu.

Największym problemem jest uzyskanie decyzji środowiskowej dla lotniska. Dodatkowe opóźnienia powoduje wybór odpowiedniej lokalizacji. Wstępnie ustalono, że lotnisko powstanie pod Tykocinem. Jednak w ostatnim czasie władze zaczęły rozpatrywać również propozycję realizacji inwestycji pod Zabłudowem. Do rozpoczęcia budowy potrzebne będzie również wywłaszczenie gruntów i projekt portu.

Władze wojewódzkie podjęły decyzję, że środki, wcześniej przeznaczone na lotnisko, zostaną przekazane na budowę dróg na Podlasiu.

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.