Łódzka oraz Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna zostały powiększone

Łódzka oraz Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna zostały powiększone
Możliwość komentowania Łódzka oraz Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna zostały powiększone została wyłączona, 26/10/2015, przez␣, w␣działki, finanse, grunty, Headline, inwestycje, inwestycyjne, łódzkie, mazowieckie, podlaskie, zachodniopomorskie

Ministerstwo Gospodarki pozwoliło na włączenie nowych terenów do Łódzkiej oraz Suwalskiej SSE. Pierwsza została powiększona o 36 ha, druga zaś aż o 259 ha.

W ŁSSE teraz znalazły się grunty znajdujące się w Łodzi, Łęczycy, Kleszczowie, Koluszkach, a także Wieluniu. Łączna powierzchnia całej Łódzkiej SSE obejmie 1339 ha. Zwiększenie strefy pozwoli na dokończenie oraz realizację nowych projektów, przez co powstaną nowe miejsca pracy.

Suwalska SSE została powiększona o grunty położone w Suwałkach, Grajewie, Białymstoku, Szczuczynie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Czyżewie, Hajnówce, Narewce, Nowogrodzie i Sejnach, czyli znajdujące się na obszarze trzech województw – mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Przewiduje się, że w ciągu kilku najbliższych lat może tutaj powstać ponad 8,7 tys. nowych miejsc pracy. Teraz powierzchnia suwalskiej strefy to 635 ha.

Więcej informacji o nowych inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: e-biurowce.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.