Którymi ulicami w Warszawie jeździ najwięcej samochodów?

Którymi ulicami w Warszawie jeździ najwięcej samochodów?
Możliwość komentowania Którymi ulicami w Warszawie jeździ najwięcej samochodów? została wyłączona, 02/02/2016, przez␣, w␣budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, Warszawa

Zarząd Dróg Miejskich opublikował dane za 2015 rok. Prawie 40 mln pojazdów przejechało al. Prymasa Tysiąclecia, 30 mln Wisłostradą i Doliną Służewiecką. Trochę mniej pojazdów przejechało mostem Skłodowskiej-Curie i Al. Krakowską (ok 25 mln pojazdów).

Duży ruch odnotowano również na ul. Wawelskiej, Al. Jana Pawła II, Moście Gdańskim, ul. B. Czecha, ul. Pułkowej i Wybrzeżu Szczecińskim. Zarząd Dróg Miejskich informuje, że wskaźniki te od kilku lat pozostają na podobnym poziomie. Choć zwiększa się ilość pojazdów, to coraz większa ilość osób korzysta z komunikacji miejskiej lub przesiada się na rowery. Punkty stałego pomiaru ruchu funkcjonują w warszawie od lat 90.

źródło: rynekinfrastruktury.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.