Nieformalna krytyka Pomnika

Nieformalna krytyka Pomnika
Możliwość komentowania Nieformalna krytyka Pomnika została wyłączona, 16/04/2011, przez␣, w␣mazowieckie, miasta, pomnik, regiony, Warszawa

W piątek Generalny Konserwator Zabytków Piotr Żuchowski negatywnie wypowiedział się o propozycji Pomnika światła:  „przestrzeń zabytkowa, architektoniczna Krakowskiego Przedmieścia i dziedzińca Pałacu Prezydenckiego jest przestrzenią skończoną. I ta przestrzeń powinna tylko i wyłącznie być pielęgnowana i doskonalona”. Żuchowski dodał, iż pomnik może być dla tej przestrzeni wręcz niebezpieczny.

Dzisiaj minister kultury Bogdan Zdrojewski tłumaczył słowa i intencje konserwatora:  „Negatywna wypowiedź Generalnego Konserwatora Zabytków Piotra Żuchowskiego w sprawie pomnika Światła przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie nie była formalną opinią”. Zdrojewski tłumaczył: „Teraz jest taki etap, w którym opinie konserwatora generalnego nie mogą się pojawiać. Po prostu nie mamy wszczętego postępowania w tej sprawie, a może ono się rozpocząć na wniosek samorządu terytorialnego i konserwatora miejskiego. Taka decyzja jest opiniowana. Dopiero wówczas, gdy będzie sprzeciw wobec takiego czy innego projektu, może się włączyć w postępowanie administracyjne konserwator generalny”.

Więcej w TVN24.pl

Tagi:␣
front

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.