Rewolucja w Alior Banku

Rewolucja w Alior Banku
1 comment, 07/04/2011, przez␣, w␣finanse, kredyty

W marcu Alior i DnB Nord  wprowadziły  istotne obniżki marż kredytów w euro. Nowa marża w DnB Nord – 1,4% – zapewniła mu pierwsze miejsce w zestawieniu kredytów w europejskiej walucie. W Alior Banku nowa marża wynosi 1,8%. W ciągu minionych 2 miesięcy ten bank ten dokonał więc rewolucji w swojej ofercie kredytów w euro. Jeszcze w lutym marża wynosiła bowiem 3,3%. Warto też wspomnieć, że na znaczną zmianę oferty zdecydował się również Polbank, w którym marża spadła w o 0,6 p.p. (z 2,5% do 1,9%).

Tagi:␣
adExpanderfront

Omnie Jarosław Sadowski

Analityk firmy Expander – Ekspert Finansowy. Absolwent Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. Analizuje rynek usług sektora bankowego. Ocenia oferty banków w zakresie kredytów, rachunków i kart. Swobodnie porusza się też w tematyce emerytalnej. Jest współtwórcą comiesięcznego rankingu funduszy inwestycyjnych oraz Raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.

Jeden komentarz

  1. 3 czerwca, 2012 23:50

    Irena pisze:Skusiłam się na oferowaną przez AliorBank lokatę stuodinwą. Oprocentowanie korzystne, więc przelałam sporą kwotę z innego banku, bo to oferta tylko dla nowych środkf3w. Ciekawie bank definiuje te nowe środki . Oblicza saldo na dzień 25 sierpnia dla każdego swojego klienta i tylko to, co jest ponad tą kwotą jest nowymi środkami . Dość dziwne to, żeby nie użyć dosadniejszych słf3w, bo bank zakłada, że klient nie będzie użytkował swojego konta i wydawał z niego pieniędzy. Moja irytacja sięgnęła zenitu, kiedy dowiedziałam się, że mogę ulokować tylko połowę środkf3w, ktf3re przelałam. Bowiem tego samego dnia kupiłam pakiet akcji, za ktf3re zapłaciłam środkami z rachunku. Zatem: powiedzmy, że na rachunku było 10 tys. Od 25 do 31 sierpnia kupiłam akcje za 5 tys. Zatem środki przelane z innego banku zminusowano o te 5 tys. i tylko na te kwotę pozwolono mi założyć lokatę. Kasjerka tłumaczyła, że przecież każdy mf3głby sobie wypłacić środki z konta i potem przynieść je jako nowe , więc bank się musiał jakoś zabezpieczyć Naprawdę specjaliści z AliorBanku nie mogli wymyślić innej metody weryfikacji?? W geście prostestu oddałam bankowi kartę płatniczą, a lokaty, ktf3re tam posiadam przeniosę do innego banku, bo szczęśliwie kończą się za parę dni. Bank jak zwykle potraktował z buta swoich klientf3w, bo gdybym pieniądze przelane z innego rachunku wręczyła mężowi, ktf3ry nie posiada konta w AliorBanku, ten nie miałby żadnych problemf3w z ulokowaniem całej kwoty. Bardzo się zawiodłam.