Kontrola prac w Ogrodzie Krasińskich

Kontrola prac w Ogrodzie Krasińskich
Możliwość komentowania Kontrola prac w Ogrodzie Krasińskich została wyłączona, 06/03/2013, przez␣, w␣ECO, infrastruktura, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Kontrola przeprowadzona przez mazowieckiego konserwatora zabytków w kwestii przeprowadzenia wycinki drzew w Ogrodzie Krasińskich wykazała wiele nieprawidłowości. Jak poinformował Piotr Żuchowski: – Przez cały okres prac, które były dotychczas wykonywane w Ogrodzie Krasińskich, Stołeczny Konserwator Zabytków nie uruchomił swoich służb w celu ich nadzorowania. Dla mnie jest to sytuacja niedopuszczalna.

Nie oznacza to jednak, że zostaną podjęte decyzje o zwolnieniach. Prace nie zostaną też wstrzymane. Wśród wykrytych przez konserwatora niezgodności można wymienić m.in. brak uzasadnienia wycinki drzew i brak dokumentacji potwierdzających doświadczenie wykonawców.

Po stronie mieszkańców protestujących przeciwko wycince drzew opowiedziała się Wanda Nowicka. We wtorek razem z grupą Zielona Moc przekazała Żuchowskiemu postulaty przeciwko kontynuowaniu prac w parku.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Robert Wielgórski (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.