Konferencja o planowaniu przestrzennym

Konferencja o planowaniu przestrzennym
Możliwość komentowania Konferencja o planowaniu przestrzennym została wyłączona, 06/12/2013, przez␣, w␣grunty, Headline, inwestycje, miasta, nieruchomości, regiony

W środę w Poznaniu odbyła się konferencja „Skutki planowania przestrzennego – konsekwencje dla rozwoju”. Organizatorzy chcieli nagłośnić problem wysokich kosztów planowania przestrzeni, z którym borykaja się samorządy.

Z jednej strony ważne jest, aby planować rozwój gmin, z drugiej strony koszty tego planowania są zbyt wysokie. Samorządowcy przyznają, że sytuacja jest wynikiem zmiany przepisów wprowadzonej w 2003 r. Wtedy właśnie przegłosowano ustawę, która unieważniła wszystkie dokumenty planistyczne przyjęte do 1995 r. Wdrażanie nowych planów to procedura bardzo kosztowna. Dodatkowym problemem wielu miast jest wypłata odszkodowań za grunty, w Poznaniu są to setki milionów złotych.

Środową konferencję zorganizowało miasto Poznań, a także Związek Miast Polskich i poznański oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Photo by MartinD (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.