Koncepcje Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Koncepcje Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Możliwość komentowania Koncepcje Muzeum Sztuki Nowoczesnej została wyłączona, 31/01/2014, przez␣, w␣Headline, inwestycje, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Rada Warszawy pozwoliła Muzeum Sztuki Nowoczesnej na zakup gruntu pod budowę siedziby na placu Defilad. Placówka dostanie bonifikatę w wysokości 99,9 proc.

Dzięki temu MSN będzie mogło sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu na budowę muzeum. Koszt szacuje się na 270 mln zł. W związku z kilkuletnim już konfliktem z autorem pierwotnej koncepcji placówki, miasto zdecydowało się poszukać nowego projektu. Tym razem w trybie tzw. negocjacji z ogłoszeniem.

Do negocjacji stanęło ok. 30 biur. Jednym z nich jest duńska pracownia Bjarke Ingels Group. Duńczycy jako pierwsi zaprezentowali swój projekt. W ich wizji budynek muzeum składa się z ośmiu wielobocznych brył z pęknięciami. Każda część może mieć inne przeznaczenie i funkcjonować niezależnie od pozostałych.

Źródło: gazeta.pl

Photo by Hiuppo (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.