Kolejne prace na A2

Kolejne prace na A2
Możliwość komentowania Kolejne prace na A2 została wyłączona, 18/06/2015, przez␣, w␣budownictwo, drogi, infrastruktura, inwestycje, mazowieckie

W poniedziałek (22 czerwca) na 7 – kilometrowym odcinku autostrady A2, od węzła w podwarszawskiej Konotopie do Pruszkowa, rozpocznie się gwarancyjna wymiana paneli ekranów akustycznych. Powodem wymiany są pojawiające się na panelach ogniska korozji. Wadliwe panele ekranów zostaną zastąpione nowymi, pochodzącymi od innego producenta. Prace będzie prowadził Budimex.

Panele będą wymieniane sukcesywnie, a prace będą prowadzone na ok. 500 – metrowych odcinkach. W pierwszej kolejności zostaną wymienione panele wzdłuż jezdni autostrady A2 w kierunku Warszawy. Początek prac to rejon węzła Pruszków.

Ze względów bezpieczeństwa wymiana paneli wiąże się z koniecznością okresowych wyłączeń z ruchu jednego pasa jezdni. Wykonawca zorganizuje prace w taki sposób, aby zminimalizować uciążliwości dla kierowców. W tym celu opracowano harmonogram prowadzenia robót uwzględniający natężenie ruchu na tym odcinku autostrady, przewidujący prace poza godzinami szczytu komunikacyjnego, w tym w nocy. Wymiana paneli ekranów akustycznych potrwa do końca października 2015 roku.

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.